Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tanácsoltok ékszertekikhez?

Mit tanácsoltok ékszertekikhez?

Figyelt kérdés
Van egy kb 200literes akvárium amiben havi egyszer cserélem a vizet de akkor rendesen kivan takarítva stb.A tekik tenyér nagyságúak,esznek,napoznak stb rendesen.A vízben úgynevezett Cirkulátor van ami mozgatja a vizet illetve a szivacson gyűjti össze a hártyákat és a piszkot.Viszont hamar bealgásodik a víz 2és a 3ik hét körül.Kémiai dolgokkal tudom lehetne ezen segíteni de azt eddig nemtettem bele mégis a tekik abból a vízből táplálkoznak és isznak is.Ti mit csináltok ilyenkor az akvárium vizével?
2014. máj. 12. 09:22
 1/6 saku28 válasza:
Lehet én vagyok paranoiás, de én hetente takarítom. Hiába a vízforgató és hiába nem abban etetem, attól még az ürülék abba megy. Szóval amikor a víz elkezd "opálosodni" én cserélem. Ezen kívül lehet kapni díszhalakhoz alga elleni csöpögtetőt, nekünk az állatorvos ajánlotta, hogy attól nem lesz semmi baja, a kényesebb díszhalak is kibírják.
2014. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért hetente nemcserélném de örül¸ok,hogy ilyen rendesen csinálod! Persze ami eladó az semmi sem ártalmas:) tudod.
2014. máj. 12. 11:56
 3/6 saku28 válasza:

Valószínűleg ha lenne természetes megoldás én is inkább azt használnám, de eddig én még nem találtam :/ Viszont a dokinak is van két 5 éves teknőse, úgyhogy valamelyst csak ért a dologhoz :)

Esetleg egy külső szűrőn lehet még gondolkodni, az teljesen áttakarítja a vizet, valószínűleg algásodni sem fog. Kicsit borsos az ára de én már nagyon affelé kacsingatok most.


Most jutott még eszembe, hogy nem lehet, hogy túl sokat ég neki a villany? A régebbi terráriumunkban ahol sima kerámia napozó volt és a fölé a lámpa helyezve, sokkal jobban algásodott, mint most, hogy a lámpa nem közvetlenül a vizet éri. Nem tudom mennyit szokott neki menni a lámpa, de esetleg be lehetne állni egy olyan 4-5 órára naponta, szerintem max. egy hét és kiderül nem-e a fény és a meleg miatt szaporodik el nagyon az alga.

Másik kérdés ami még csak most tűnt fel: lehet rosszul értelmezem de magában a terráriumban eteted? Mert én ki szoktam venni, van egy műanyag vödör abban kap enni, hogy a maradék véletlenül se a terrárium vizébe menjen.

2014. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia.A napoztatás az úgy történik,hogy az akvárium oldalához van felragasztva egy sziget és az felett van a napotató lámpa.Viszont oldalról az ablakon átt besütrá a nap amit imádnak a tekik ott lebegni a vízen.Attól algásodhat de már vettem boltban algastop-ot.Az etetés igen a vízben történik a kezemből csípik ki és nyelik le.A vízben csak az ürülékek vannak de néha azt is harapdálják pedig kapnak enni:)
2014. máj. 14. 08:17
 5/6 anonim válasza:
Szerintem havonta többször is takarítsd az akváriumot 2-3szor
2014. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 saku28 válasza:

Akkor remélhetőleg fog az algastop használni, ha nem, akkor tényleg nincs más megoldás, mint hogy gyakrabban tisztítod.

A kakievés pedig szerintem teknős ártalom, az enyém néha már unalmában is azt csinálja :,D

2014. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!