Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy kígyót...

Mennyibe kerül egy kígyót táplálni, nevelni egy hónapban + az összes szükséges felszerelés megvásárlása? (részletesen lent a kérdésem nagyon összetett)

Figyelt kérdés

Szóval vennivenni szeretnék egy kígyót vagy gabona siklót ami 5000 ft körül mozog vagy egy király pitont ami a legolcsóbbak 15000 ft körül van

.Szóval meg szeretném tudni hogy ha veszek 1 et mennyit kell rá alapból költenem (terráriumra stb) , plusz 1 hónapban mennyit kell rá költenem ( etetés stb). Akkor kezdjünk számolgatni: Terrárium - használtan már kaphatok 15 000 ft ért használtat .A kígyó alá kell venni kókuszháncsot mondjuk veszek 10 liternyit az 1000 ft (itt az is kérdés hogy ezt milyen időkönként kell cserélni?)Talajfűtö ezt nemtudom mennyibe kerülhet( kb 10000ft re tippelem) Itató tál egy 500 as :) Kellhet még termométer meg higrométer(olvastam hogy a legtöbb hüllő elhalálozását a nem megfelelő páratartalom és kiszáradás okozza) van már automata párásitó cucc de az is egy 15 000 ft vagy marad a hagyományos befujogatás valamivel ...

A terráriumot "be is kell rendezni hogy a kígyónknak legyen hova elbújnia

Ez is plusz költség de szerintem házilag is megoldható.És a kígyót etetni is kéne :) napos egér 60 ft szőrös egér 70 ft pattogós 90ft felnőtt 100ft /Db egy héten a kígyómegeszik 4-5 egeret akkor egy hónapban 2000 ft megetetni(javítsatok ki ha tévedek ) + póstaköltség ha mindent külön helyről szerzek be az is egy 5000 ft valamivel melefiteni is kell a kígyót hogy ne hüljön ki vagy talajfűtővel vagy melegítő kővel ez is 10 000 ft

(Ha valamit kihagytam szoljatok) Légyszives számolgassatok ti is és az eredményt irjátok le nekem hogy nektek mint kígyótarto menyibe kerül 1 honapban az etetés és hogy az első vételkor menyit költöttetek mire minden meglett, nekem ezek az eredmények jöttek ki :

Gabonasikló: 31000

Királypiton 41000



2014. máj. 30. 19:02
1 2
 11/11 anonim válasza:
Csàò! :D Én is most szeretnék venni egy boa pàrt ( elsô kîgyók lennének) azért veszek egy pàrt mert a tenyésztô azt mondta,hogy pàrban nyugisabbak illetve én késôbb boa tenyésztéssel szeretnék foglalkozni és jól jön a tapasztalat. Én Boa C. Hetero sharp albino-t szeretnék. A 2 kígyò kijön 30k-bóll. A terkót asztalossal csinàltatom.. Nem túl bonyolult kell hozzà : osb,üveglapok,4 db mûanyag szellôzô ès egyértelmûen csavarok(a plusz ragasztàs nem àrt.) Én veszek bele egy 50w-os exoterràs spot làmpát. Kòkuszrostot talajnak. Meg szeretnék bele valami zöldet is ami szerintem borostyàn lesz. Valószínû,hogy börzén veszem meg ôket. Én úgy szàmolom,hogy 45k-ból kijövök. Ha csak a kígyòkbòl alkudni.. :D Ezért fogok melózni kb egész nyàron de nekem teljesen megéri. Mert ha bele gondolunk nem egy rossz dolog ha egy vagy több egzotikus àllat van a szobànkban. :D Persze ez az egész akkor a legszebb ha tudjuk neki biztosítani a megfelelô nagysàgù helyet. Amùsz szerintem felesleges a talajmelegítô.. A spot làmpa alatt legyen 28-30 fok és egy napozò kô vagy àg illetve a terràriumban kell lennie egy hûsebb résznek ahol kb 25-27 fok van. Én ezt olvastam és hallotam legalàbb is. Olyanról is hallotam,hogy egy hím ès egy nôstény kígyót kiskoruktòl kezdve lehet együtt tartani. (ezzel az a baj legalàbb is eddig úgy tudtam,hogy ugye a nôstény boa kb 3-4 éves koràtól ivarérett a hím viszont màr 2 körül. Ha a boàt elôbb megtermékenyítik akkor az àllítòlag àrt az egészségének. De közben megtudtam,hogyha megtermékenyítik akkor azt a nôstény elraktàrozza magàban és ha úgy gondolja,hogy mehet a kiskígyò projet akkor konkrétan megtermékenyíti magàt a hím spermàjàval amit màr lehet,hogy 3 évemküldött belé.. (7 évig tudja tàrolni) Ezt így elég érthetôen leírtam o.O :DD de remélem y lényeget megértetted.. Én most konkrétana a boàròl írtam de nem hiszem,hogy olyan sok eltérés lehet kígyò és kígyò közt. Remélem tudtam segíteni. Ha valamit esetleg rosszul írtam akkor az okosok légyszíves javítsanak ki :D
2014. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!