Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek milyen hüllőt...

Szerintetek milyen hüllőt válasszak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kisállatot és már eldöntöttem hogy ez egy hüllő lesz. Olyat szeretnék ami jól néz ki, ha benyúlok hozzá nem harap, karmol, csíp... Ha lehet ne igényeljen túl macerás gondozást (félreértés ne essék nem azt mondom hogy nem szeretnék foglalkozni vele, csak ne olyan legyen hogy pl. nappal 28-30 C kell neki, éjjel meg 15 vagy hogy mindennap ki kell cserélni az egész terráriumot), és ne legyen neki baj az hogy ha csak reggel meg délután vagyok itthon... Meg lehetőleg ne pl. csak valami egzotikus izébizét egyen amit nagyon nehéz beszerezni...

2014. júl. 24. 12:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jaés még fontos hogy ne legyen mérgező.
2014. júl. 24. 12:50
 2/11 anonim ***** válasza:

leopárdgekkó, vízi teknősök pl pézsma, tarajos.

Mindegyik aránylag egyszerűen tartható.

2014. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tekit nem szeretnék mert apumnak volt és azt mondta hogy nagyon beteges és hogy nagyon büdös. Utánanéztem ennek a gekkónak és az mit jelent hogy éjszakai állat? (azon kívül hogy éjjel aktív) Hangos éjjel, vagy akkor éledezik??
2014. júl. 24. 13:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Valami "egzotikus" jó lenne...
2014. júl. 24. 13:47
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát, azt kell mondjam, apukádnak nincs igaza. Nekem is van teknősöm és egyáltalán nem büdös. Semmi szaga nincs.

A pézsmatekiről írnék pár szót. Egyet már tarthatsz olyan 60-70 literes akváriumban. Persze minél nagyobb, annál jobb. Kell bele tenni egy normális vízszűrőt, amit kb havonta kell kitisztítani (kinyomkodod vízben a szivacsot), így tutira nem lesz büdös az akvárium. 1-két hetente kicseréled a víz olyan 30 %-át. Ennyi kb a takarítás része a dolognak. Ékszerteknőst nem ajánlom annyira, mert ott jóval nagyobb helyre van szükség, mivel jóval nagyobbra nő, valamint nekik kell száraz napozóhelyet kialakítani, ha egy mód van rá, uv világítással. Ezekre a pézsma esetében nincs szükség. Mondjuk napozót lehet tenni neki, de lehet soha az életben nem megy ki rá. Nekem is volt napozó, de soha nem használta, így kivettem, és feltöltöttem az akváriumot teljesen vízzel, és már jó régóta amegvan a teki. Ja és egyáltalán nem betegesebb, mint bármilyen másik állat.

A leopárdgekkó sivatagi állat, és éjszaka aktív, ami annyit jelent, hogy éjszaka vadászik, jön-megy, nappal főleg pihen. Viszont nagyon szép.. Nappal is lehet látni azért, ha nappal eteted, akkor is jól meg lehet figyelni, valamint vannak éjszakai lámpák, amik szintén segítenek, hogy megfigyeld az állatot.

Kimondott egzotikus hüllőt például kaméleon vagy nappali gekkó, nem ajánlanék, ha még nem volt hüllőd. Azért ők jóval nagyobb törődést igényelnek. Ott nagyon fontos a megfelelő páratartalom, hőfok, stb.

Szóval kezdésnek ezek az állatok a leg megfelelőbbek szerintem, de lehet más majd ajánl olyat, ami jobban elnyeri a tetszésed.

De bármi mellett is döntesz, előtte alaposan olvass utána mindennek, nehogy úgy járj, hogy megveszed az állatot, és utána derül ki, hogy ez meg az még hiányzik, meg derülnek ki olyan tulajdonságai , amit nem tudtál, ezért megunod, nem gondozod, és annak ő issza meg a levét.

2014. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja ez lemaradt: nem hangos a gekkó éjjel
2014. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5,6 Köszi! Mivel a családban volt már hüllőtartó ember ezért most azon gondolkodom hogy lehet hogy párduc kaméleon lesz. Amúgy én mindig előre alaposan tájékozódok tehát neten utánanézek (nyilván), de például több állatkereskedésbe is el fogok menni kérdezősködni. Terri-ből is mindenképp olyat szeretnék ami nem a pont elég nagy hanem lehet hogy egy picit nagyobbat hogy biztosan jó legyen neki. Meg tennék be neki csiszolt, tisztított ágakat, növényeket, de abból is mindenképp élőt. ( nem az ágból )Azt meg biztosan nem hagynám hogy azért haljon meg vagy legyen beteg mert én nem gondoztam rendesen...
2014. júl. 24. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan ehhezu a kaméleonhoz nem érte, majd más biztos segít. De örülök a hozzáállásodnak :) 1,5,6 is én voltam amúgy :) Sok sikert majd az állatkához
2014. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatkereskedésben soha ne kérdezősködj, nem értenek hozzá, rád akarnak sózni mindent. A neten olvasgass róluk.

Szerintem ha mindenképp kaméleonnal szeretnél kezdeni, akkor a sisakos kaméleont válaszd. Neki könnyebb megteremteni a megfelelő életteret, nem fordul le olyan könnyen az ágról(ami egy 30-50 ezres párduckaméleon esetében elég húzós).

2014. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom.Amúgy nálunk van olyan állatkereskedés ahol szakképzett állatokkal foglalkozó(állatorvos volt) eladó van. Már másskor is vásároltunk nála.
2014. júl. 24. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!