Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pici ékszertekim nem akar...

Pici ékszertekim nem akar enni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3. napja van nálunk. Az első nap elvileg kajált az állatkerben, este megpróbáltuk, és egy nagyon pici szívmixet elfogadott. Tegnap megpróbálkoztam a fagyihallal kétszer is, de egész nap nem evett semmit. Mai nap kicsit átrendeztem az akváját, illetve megtisztítottam az üveget, a szűrőben a szivacsot, ilyesmit, és amíg ezt csináltam, gondoltam a tálkába vágok fel neki halat, de semmi... Este megpróbáljam megint, vagy várjak holnapig? Esetleg vegyek neki ilyen tekitápot? Mert ajánlotta az eladó, csak mondtam, hogy megpróbálom a halas dolgot, mert nagyon sokan írták, hogy az az igazi, és a szárított cuccok max. nasinak adhatók. De lehet, hogy ilyen pici korban még táppal kéne etetni? Ettől eltekintve szerintem jól érzi magát, van egy nagy akváriuma (idővel 250-esre fogom cserélni, de egyelőre még ebben is elveszik, olyan pici), benne apró kavicsok, kis kimászó, amit megvilágíz egy 40W-os asztali, vízmelegítő 28 fokra állítva, illetve ugye a szűrő. UVB-t még nem tudtam beszerezni, mert a helyi állatkerben nem volt a választott búrához izzó, de remélem, hogy nem emiatt van a probléma. A napozó amúgy nem is igen érdekli. A vízmelegítő környékén szokott úszkálni, és nézegeti a tükörképét. Gondolkodtam egy társon, de elvileg hüllő, és nem igazán van rá igénye, nem? Szerintetek jól érzi magát? Hatalmas ablakok vannak a nappaliban, délután süt oda a nap, és elég közel is van hozzá, szóval... Lehet, hogy csak nem éhes? Etessem 2 naponta? Az akváriumban semmiképp nem szeretném etetni, mert nincs kedvem 2 naponta takarítani, de lehet, az a baja, hogy kiveszem kajálás előtt? Légyszi, csak tapasztalt tekitartók írjanak, várom a válaszaitokat!
2014. aug. 18. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam anno, hogy vettem egy hosszú csipeszt és a halból icipici darabokat téptem és úgy ette meg.A szárított tápok meg szárított állatkák nem jók, maradj a halnál nekik az a ökéletes.A pici tekik melegigényesek én is 27-28C-on tartottam kicsinek.Társ nem kell neki, megvannak ezek egyedül is.Én az akváriumban etetném eleinte, hagy szokja a helyét, majd ha bátrabb lesz akkor kinn is etetheted.
2014. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LazyJones ***** válasza:
A leírtak alapján arra tippelnék, hogy picit hideg van neki. Legalábbis abból, hogy a melegítő környékén úszkál, és nem akar kimenni a napozóra.
2014. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is a csipeszes módszert alkalmaztam, mikor nem akart enni :) Hidd el, miután megszokik nálad, rákap a halra, nagyon kis mohó lesz. Furcsa neki az új helye, majd megszokja. Nekem hetekig nem másztak ki. De ne térj át tápra, próbálkozz tovább a hallal. Egészen pici darabkákat vágj és nyomd a szájához :)
2014. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegnap már úgy csináltam, hogy fél halacskát 3 részre vágtam, aztán letettem egyet a szigetére, majd csináltam a dolgom, és mire visszaértem, már nem volt ott. :D Illetve vagy 3-szor rajta kaptam, hogy csak pihizett a kövön, szóval sztem kezd feloldódni. Nem hinném, hogy fázik, elég meleg a vize is, lámpája is van, plusz napközben a nap is odasüt neki. Vagy hát nem tudom, nem látok a fejébe, de vízmelegítőnél sztem csak a tükörképét nézi. Lehet, hogy unatkozik. :D Na mindegy, sztem nem lesz probléma, maradok akkor a halnál. Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 19. 07:35
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet h rosszul értettem, de a szigetre tetted a halat? (ha nem, akkor bocsi)

az ékszertekik a vízből tudnak enni, oda tedd neki :)


mindenképp halat adj neki, ne teknőstápot (persze az eladónak az lenne az érdeke, h tőle vegyél tápot), mert az a legtáplálóbb

naponta-2 naponta adj neki, de csak egy keveset és jó apróra vágd fel neki :) nem baj, ha nem a saját helyén eteted, majd megszokja és így neked is könnyebb (én is így csinálom)


lehet, h még szoknia kell az új helyét :) mikor megvettem a teknőseimet anno az egyik nekem sem evett 2 napig


esetleg még állíthatsz neki be melegebb vizet (29-30 fok), bár sztem a 28 is elég, ha a levegő is meleg a víz felett (így nyáron gondolom az, de erre majd télen is figyelj)

2014. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!