Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meddig bírja kaja nélkül egy...

Meddig bírja kaja nélkül egy gabonasikló? Lent tovább.

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy kibírja 2 évig is és utána megemészti a saját szívét de növeszt magának újat. :S Érdekes de ezt egy elvileg hozzáértő mondta.
2010. jan. 16. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sokáig bírják a kígyók kaja nélkül, 1-2 évig is akár.

De ahoz hogy meg tudjon egy állat valamit emészteni, ahoz a gyomrában kell lennie az emésztenivalónak, és a szív nemcsak hozzá sem ér a gyomorhoz, teljesen más hártyakettőzetben található mint a gyomor (a hashártyához hasonló hártyaszerűség veszi körbe a szerveket) vagyis több réteg hártya választja el a két szervet... Esély nincs rá, hogy megeméssze a saját szívét. Ráadásul ha a szív eltűnik vagy felmondja szolgálatot, nem nő helyette másik, az élőlény elpusztul.

2010. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! 2 évig nem bírja ki! Nekem vannak (2-en) már kb másfél éve. Illetve volt egy 3. is ami amikor idekerült hozzám vagy előtte, nem tudom öszeszedett valamit és nem evett, az állatorvos se tudta mi baja és szegény a végén meghalt, és mindösze 3 hónap volt. Jó akkor még nemm volt kifejlett, de felnőtt korban is max 4-5 hónap lehet. Amugy ezt a kísérletet én is láttam csak akkor ANAKONDÁT mondtak!!!! ÉS AZ NEM GABONASIKLÓ!!!
2010. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nekem is 2 van. És az egyik nem nagyon akar enni. Még 2 féle próbálkozás van amivel talán rá tudom venni az evésre de majd kiderül. Meg történt vele egy kis baleset szóval még várok az etetéssel.
2010. jan. 16. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Kifejlett kígyó bír egy évet kaja nélkül. Növendék nem. Attól függ mennyi idős. De víz akkor is kell neki hogy ne száradjon ki.
2010. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Lehet hogy sokáig bírják, de 2-3 hónap után etetni kell, legalábbis a gabonasiklókat.

Ha valamiért nem eszik, akkor ki kell deríteni az okokat, és mesterségesen táplálni kell.


Szóval lehet hogy bírják, de kínozni nem kell őket!

2010. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!