Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terrárium helytakarékosan....

Terrárium helytakarékosan. Szerintetek ez megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni egy egyedi akvaterráriumhoz. 2 12 éves nőstény vörösfülű ékszerteknősöm van, akik kezdik erősen kinőni a helyüket. A lakásban már nemigen lenne hely egy nagyobb akváriumnak, így a következőre gondoltam mint helytakarékos megoldás: egy olyan magaságyat szeretnék készíteni, aminek az alja lenne maga a terrárium. Az interneten láttam már hasonlóra példát, de sajnos nem találom a képet. Alapból egy beltéri kertitó-szerűségre gondoltam, ami egy "ágy alatt" lenne. Ahoz kérnék tanácsot, hogy milyen anyagokból lenne érdemes dolgozni, és hogy lehetne legegyszerűbben kivitelezni. Tudom, nehéz így elképzelni hogy mire is gondolok, de a lényeg, hogy egy nagy terrárium aminek a tetején lehetne aludni. :) Így egy közel 800l-es tavacskát tudnék készíteni nekik, akváriumból meg a legnagyobb ami beférne max 250l lenne ami pár éven belül megint szűkössé válna. Kezdem érzékelni a tekiken a stressz jeleit, az egyikük nagyon agresszív lett, folyton rombolnak a terráriumban, kitépik a műnövényeket, látszik rajtuk hogy idegesek a kis hely miatt. Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. szept. 12. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes ötlet.

Az első ami eszembe jut, hogy nem sok látszana a teknősökből. Mivel csak a front üveg látszana, az is béka perspektívából, tehát a földre kéne ülni, hogy lásd őket.


Meg az ékszer teki terkó inkább lapos, mint magas, mert a magassággal semmire nem mennek, alapterület kell nekik úgyhogy a frontüveg se lesz túl magas.

Fentről meg gondolom nem lehet belátni az ágytól. Pláne gondolom lenne napozó rész, ahova fel tudnak menni, és minél fentebb vannak, annál többet takar belőlük az ágy.


És itt jön is a következő dolog, mobilizálhatónak kell lenni az ágynak, hogy hozzáférj a terkóhoz.


Jó lenne kép, mert így elég nehéz elképzelni, hogy hogy mutatott ez valakinél jól.


Én úgy tudnám elképzelni, hogy nem a terkó tetején lenne az ágy, hanem jóval fölötte. Mint egy emeletes ágy. Kb 1-1,2 méterre raknám a fekvő felületet.

De attól is függ, milyen ágy, mert ha francia, akkor még magasabbra kell rakni, mert mélységében az többet takar.

Ha sima 1 személyes (80 cm széles körül) akkor lentebb is elég.


Minden esetre ha ilyet csinálnék, valószínűleg úgy csinálnám meg, mint ahogy a galériákat szokták.

Az ágynak adnék egy fa gerenda állványt, rá egy keretet, és arra már mehet az ágyszerkezet, ezek a vékony lapos, rugós fenyő deszkák.

Arra meg a matrac, és kész.

Ja, meg nem árt ha lesz lépcső, mert valahogy fel is kell menni. Még ha 120 cm nem is sok, 2-3 fok akkor is kell.


A terkó meg simán üvegből, klasszikus módon. Mondjuk érdemesebb ott helyben megragasztani, mert nem lenne egyszerű készen odaszállítani.


Ami még problémát jelenthet, az a súly. Igaz, a terkó nincs tele vízzel, és az ágyat is meg lehet csinálni kategóriáján beül könnyűnek, de összességében azért ez bőven 1 tonnán felül lesz.

Ami egy pince nélküli családi háznál nem probléma, de egy 100 éves lépcsőház 3. emeletén elég veszélyes sport.

2014. szept. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...egyébként a fengsújí szerint nem valami jó, ha ilyen vizes dolgok vannak alattad. :)
2014. szept. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Aztán majd szex közben beszakad az ágy, és agyonnyomod szegény állatot. :D

Nem nehéz elképzelni, csak butaság. Nem véletlenül nem használják.

Ha mindenképpen helytakarékolni akarsz, csináltass nekik a falra egy emeletes üveglabirintust. Hogy mennyire állatbarát, azt nem tudom, de a vízágynál jobb.

2014. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó egy idióta.. :D


Alagsorban lakunk, így a súly nem számít. 80 cm magasra gondoltam, igen, mint egy galéria. Majd megpróbálom valahogy ábrázolni, mert nemigen sikerült jól leírnom, úgy látom. :D Amúgy 100x200-as alapterületűt tudnék így készíteni, éppen a magassága lenne kisebb, kb 35cm a vizes résznek. De majd készítek rajzot, úgy egyszerűbb elmagyarázni. :)

2014. szept. 16. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy 200 literes nyitott akváriumot a fejemhez tettem az ágy elé a földre és egyszer belesett az egyik párnám.

Ágy alá talán nem tud esni a párna, de a takaró belelóghat. A páratartalom is növekedne kicsit, ezért a két végét le kéne takarni üveglappal szerintem, hogy biztonságos legyen.

2014. szept. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!