Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terrárium megvilágítás?

Terrárium megvilágítás?

Figyelt kérdés
Van két (madagaszkári) nappali gekkóm és nem tudom, hogy mennyi ideig menjen a világítás. Egy oldalon azt olvastam hogy nyáron napi 14 télen 10-11 órát kell világítani. De nálam az lenne a jó ha tovább mehetne, mondjuk reggel 6-tól este 8-ig. Szerintetek lesz bajuk ettől?

2014. okt. 1. 20:54
 1/3 ÓcsajiHunter válasza:

E fajnak esőerdei terrárium szükséges, ami inkább legyen magasabb, mint szélesebb. Egy párnak a minimális méret 50x50x60 cm (HxSzxM). Legyen benne sok búvóhely és növény (pl.: Sansaviera (Anyósnyelv), Yucca, kisebb pálma fajok stb, amik jól tűrik a magas páratartalmat és elbírják az állat súlyát). Aljzat lehet pl.: tőzeg, kókuszrost, virágföld, humusz, fakéreg (nem sokat tartózkodnak a talajon). Elengedhetetlen a bambusz, amit leginkább függőlegesen, de lehet vízszintesen (pl.: az UV fény alá) vagy egy jó dőlésszögbe lehet állítani (bambusz helyett lehet faágat is használni).


A hőmérséklet legyen nappal 25-30oC, éjszaka 20-25oC. A páratartalom 50-70% legyen, amit napi 2x permetezéssel érhetünk el. A napi permetezés nagyon fontos, mivel az állatok csak csepp formályában isznak vizet, amit a növényekről vagy egyéb terráriumi berendezésekről nyalnak le. A téli hónapok melegebben tartásáért akár fűtőkábelt is tehetünk az aljzatba.

2014. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak 10-11 órát világítottam évszaktól függetlenül.


Szerintem 12 óránál nem kell több, mert lehet hogy megfájdul a szeme. Reggel 8-tól este 8-ig legyen elég :)

2014. okt. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. okt. 4. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!