Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagy baj, ha valaki nem...

Nagy baj, ha valaki nem hallal eteti a teknősét, hanem szárított kajákkal?

Figyelt kérdés
Pici ékszerteknős.
2014. okt. 16. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ha nagyon kicsi még, akkor érdemesebb etetni a kisteknősöknek való kajával. Lehet kapni az üzletekben. Egyik napra szárított hal, másikra szárított rák, harmadikra marhaszív. Talán arra gondolsz te is. A kicsiket sűrűbben kell etetni, ahogy kezd felnőni, lehet ritkábban is. Később rátértem a fagyasztott halra, de adj neki mást is, pl.: zöldség, gyümölcs.
2014. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem baj ha néha kap szárított kajákat,de ha kizárólag azt eszik akkor hiánybetegségek jelentkezhetnek(szemgyulladás,puha páncél stb). Saját tapasztalatból írom.

Tehát a fő tápláléka fagyasztott hal legyen. Később már növényt is érdemes neki adni. A szárított cuccok csak desszertnek.

2014. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Mivel ragadozó állat, elsősorban a mozgó zsákmány váltja ki a ragadozó ösztönt és készteti evésre. A csontozathoz a kalciumot elsősorban halakból és csigákból fedezi. Ezek biztosítják számára az összes fontos tápanyagot.
2014. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 holopvivien válasza:
Hát szerintem te erre a heti menüre gondolsz.Ajánlom neked hogy a tekid főétele a fagyasztott vagy a száritott hal legyen.Ebben a heti menüben más táplálékok is találhatók ezeket is oda lehet adni neki de ezt csak nasi ként.figyelj a mennyiségre is mert ha teknős elhizik akkor belepusztulhat a páncéljába.Ha nagyobb lesz a teknős akkor kivánni fogja a növényi táplálékot pl:répa banán alma.Akkor halat adj mint a feje és a nyaka kinyujtva.A főétkezésnél mindig halat adj neki pláne amig kicsi.Tapasztalatból mondom nekem s van kett kcsi tekim.
2014. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy melyik ******* szavazott le, azt nem tudom.. a hal legyen majd később a fő kajája!
2014. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!