Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan alakitsam ki teknőseimn...

Hogyan alakitsam ki teknőseimnek a napozót?

Figyelt kérdés
Teknőseim új akváriumot kaptak, mivel az előzőt már kinőtték. Az új akvárium már elég nagy 120x60. Az egyik felébe szeretnék napozót beépiteni, de fogalmam sincs, h hogy kezdjek neki.
2010. febr. 14. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem először követ tett bele az anyum, azután kagylókat meg miden, azután egy jó nagy tálba tettünk vizet, beletettű és voalá! Hajrá
2010. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
BOcs, ezt kihagytam: *jó nagy tálba tettünk vizet, azt beletettük és voalá!
2010. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző válaszolónak üzenem, hogy mindenféle zagyvaságot írt, csak magáról a napozó kialakításáról nem írt semmi értelmeset.

Kérdezőnek: mivel elég nagy alapterületű az akvárium, ezért nagy napozófelületet van lehetőséged kialakítani. Mondjuk legyen a napozó rész 40 centi széles és 60 centi hosszú, és ez helyezd el az akvárium egyik végében.

Több megoldás is létezik a napozó kialakítására. megcsinálhatod, hogy veszel jó néhány kiló kavicsot állatkereskedésben, amit persze alaposan átmosol, és ennek nagy részét felhalmozod az akvárium egyik végében. Továbbá veszel egy vagy akár két darab nagy méretű kerámia kimászót az állatkereskedésben. Majd szépen a felhalmozott kavics ágyra teszed, ezáltal egy elég nagy napozófelülethez jutottál.

Nekem a kimászó egy kerámia anyagú, kb 40centi hosszú 25centi széles és 16centi magas. Ezt 2700 forintért vettem, a kereskedésben ez volt éppen a legnagyobb. Ebből neked kettő is elférne. Amúgy ennek elég nagy a napozó felülete, azaz a tetején a sík felület egy 15 centi átmérőjű kör forma, ami már megfelelő kényelmet nyújt egy nagyobb tekinek is.

Persze az egész napozó csak annyira legyen magas, hogy a tekik ne tudjanak kimászni az akváriumból, viszont elég mély vizet tudjál önteni bele, anélkül hogy teljesen ellepnék a kimászó felületet.

A kimászó főlé valahogy tegyél egy lámpát, hogy sütkérezhessenek a tekik. Azt hiszem lehet kapni kerekedésben olyan lámpát, amely csíptetős, és fel lehet tenni az akvárium falára. Viszont erre is figyelj, hogy semmiképp se legyen túl közel az állathoz, mert nem volna szerencsés, ha elérnék.

Van másik megoldás is a napozó kialakítására. Ragaszthatsz bele egy vízszintesen elhelyezkedő megfelelő méretű üveglapot olyan magasra, hogy a vízből ki tudjanak rá mászni. Erre az üvegre is rakhatsz kavicsokat, nagyobb követ, illetve napozókövet mint amilyet az előbb írtam. persze a terhelésre azért figyelni kell, és célszerű szakemberrel végeztetni az üvegezést. A többi lényeges dolog pedig megegyezik az előző megoldásban leírtakkal.

2010. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én üveglapokkal oldottam meg. Remélem jó a link. Így tud a napozó alatt is úszkálni :D [link]
2010. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!