Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mitől jöhet ki az ékszerteknős...

Mitől jöhet ki az ékszerteknősöm belei?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a teknősöm, és kb. fél éve történik ez majdnem minden alkalommal, hogy amikor cserélem ki az akváriumában a vizet és kiteszem 1 műanyag tálba a békát ott hátul ahol kakilni szokott kijön valami fekete. Gondolom, hogy a belei azok, habár nem vagyok biztos benne, de pont úgy néz ki. Kb. hüvelykujjnyi nagyságú ez a valami és mikor visszateszem az akváriumába akkor visszahúzza. Legelőször mikor megláttam megijedtem, hogy valami betegsége van de fél év alatt elpusztult volna ha tényleg az lenne. Orvoshoz nem merem vinni mert egyik barátnőm is vitte a tekijét más betegséggel, beadtak neki 1 injekciót, másnapra meghalt. Légyszi nyugtassatok meg, hogy nem csak az én békám csinál ilyet!!!
2010. febr. 17. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az az ivarszerve (pénisz,ha jobban tetszik)
2010. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kérdés végére az i nem kell csak siettem :)
2010. febr. 17. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Vidd el orvoshoz, és ha be akar adni neki valamit, akkor mond azt, hogy "Nem". Ilyen egyszerű.
2010. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Végbél, vagy a pénis kitüremkedése:



A hímvessző kitüremkedése álltalában párzás után, vagy akkor fordulhat elő, ha a faroktő tájékán valamilyen sebet ejtenek az állaton. A pénisz ilyen esetekben láthatóan kitüremkedik a kloakából. A beteg teknőst különítsük el a többiektől, tisztítsuk meg a hímvesszőt, és helyezzük az állatot tiszta steril felületre. Ha állapota nem javul gyorsan, akkor keressük fel az állatorvost.


Az is előfordulhat, hogy a végbél türemkedik ki a kloakából. Ezt a komoly legyengülés, rossz elhelyezés, hasmenés, a tojásrakás idelyén elszenvedett nagy fájdalom, és a nem megfelelő étrend is okzhatja. ezesetben is keressük fel az állatorvost, és változtassunk a teknős életkörülményein.


Forrás:

[link]

2010. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Az "idelyén" miatt én kérek elnézést a szerző nevében.

-előző voltam-

2010. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már egy csomó teknős betegséges oldalt átnéztem, hogy választ kapjak a kérdésre, de ezt még nem találtam meg.. köszi :)
2010. febr. 17. 18:43
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
18:36-os, ne csak amiatt kérj bocsánatot... :) van abban hiba bőven
2010. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
De Cuky Beizgul a Kanteknős Gazdyra !!
2010. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy tekis könyvből másoltam. Ha nem az az a betegség, akkor bocsika! :)


Pénisz- előreesés

Tünetek: a hím állatok pénisze a koalakán kívül található.

Kiváltó ok: leggyakrabban a párzás után lép fel, és a visszahúzódó izom renyheségének következménye.

Kezelés: az álatot azonnal különítsük el a többitől, hogy más tekik ne okozhassanak rajta sérülést. Ha néhány nap után sem észlelünk változást, fel kell keresni az állatorvost.

Gyógyulási esélyek: jók, ha az állat képes egy idő után maga visszahúzni a péniszét


Ja, és a haverod tekie lehethogy amúygis elpusztult volna, és lehethogy nem az inekció végzett vele! :)

2010. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyébként gondolom nem attól halt meg a barátnőd teknőse, mert kapott egy injekciót. max már nem tudtak segíteni rajta..

egy doki nem öl meg egy állatot:D

2010. febr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!