Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknős méretéről meg lehet...

A teknős méretéről meg lehet állapítani a korát?

Figyelt kérdés
Van egy talált (mentett) ékszerteknősöm és kíváncsi lennék hogy milyen idős. A páncélja kb 13 cm hosszú és kb 10 cm széles. Még nem volt teknősöm, így ötletem sincs mennyi idős lehet. Az etetés gyakorisága miatt érdekelne elsősorban, mert olvastam hogy minél idősebb, annál ritkábban kell neki enni adni. Nem akarom túletetni...

2015. ápr. 27. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A teki méretéből nem lehet megállapítani a korát, mivel ez környezet és tartásfüggő. A leírt méretek alapján esetleg annyit lehet tudni, hogy majdnem kifejlett néhány éves állatról van szó. Adj neki nyugodtan halat még. Nem fogod túl etetni, ha figyeled őt evés közben. Általában a fej-nyak méretének megfelelő mennyiséget adj.Adj neki hetente háromszor fagyasztott halat, a többi napokon pitypang, útifű, jól átmosott vagy főzött saláta (a vegyszerezés miatt), giliszta, vízi csiga. Tartottál korábban teknőst? Mekkora az akváriuma? Van szárazulat? UVB? Szűrés? Mivel talált teki, talán nem vagy felkészülve... Ha gondolod szívesen segítek a teknőstartás alapjaiban, de a teknősfórumon is mindent megtudhatsz.
2015. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Írtam hogy még nem volt teknősöm, amennyire tudtam utánaolvastam a neten, de még vannak "sötét foltok".

Pitypangot is olvastam, ma ki is próbáltam (levelét) de nem nagyon érdekli. Gilisztám is van itthon (úgy tudom "ki kell üríteni"), csigából csak a vizi a jó? Néha túlszaporodik az afrikai óriáscsigám, az nem jó neki?

Az akvárium egy 80x30x40es, kb 1/4 részben száraz. Szűrés, fűtés van, világítás (egyenlőre) daylight fénycső.

2015. ápr. 27. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Akvárium: Jobb lenne egy kicsit nagyobb akvárium, ha be tudsz szerezni. Az ideális méret 120x40x60. Illetve ez sem ideális, mert egy tágas kerti tó lenne az igazi. 40cm alatti vízoszlopot sekélynek szokták mondani. Jó lenne egy bújkáló pl egy félbevágott nagy cserép, vagy más ami alatt elrejtőzhet. Más tereptárgyakat is betehetsz, ami nem szennyezi a vizet, és meg tud benne kapaszkodni.

Aljzat: homokot vagy sódert használj, mert aljzat tisztítóval könnyebben fel tudod szedni az ürülékét.

Napfény: Minél hamarabb UVB lámpára lenne szükség, hogy imitáld neki a napfényt. A napozás lételemük.

Vízminőség: Tartsd mindig tisztán a vizét,szükség szerint cserélni kell. Mindig 24-48 órát pihent vízbe tedd bele.

Etetés: Korábban írtam erről, és csak vízi csigákat adj neki. Sok kereskedő kidobálja őket ha túlszaporodnak. Kereskedésekbe kapható száraz eleséget, heti menüt, szívmixet ne használj, vagy csak nagyon ritkán kiegészítésként. Gyümölcsöt is adhatsz, de szintén nagyon ritkán.

Szokások: Etetheted akváriumon kívül is pl egy lavorban, de más alkalommal ne vedd ki az akiból.

Kívánom, hogy sok örömed legyen benne, és írj nyugodtan ha van kérdés!

2015. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, meg fogom fogadni a tanácsokat! :)
2015. ápr. 28. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!