Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet-e beteg az ékszerteknősö...

Lehet-e beteg az ékszerteknősöm emiatt?

Figyelt kérdés
Tegnap a teknősöm lavórjában (amiben tartjuk, kint az erkélyen) valahogy belekerült egy galamb és valahogy bele is döglött a vízbe, persze a teknős evett belőle és azóta kicsit "lehangoltnak" néz ki, pl. nem eszik. Pedig az eset előtt már régen evett. Lehet valami baja a teknősnek amitől ő is meghalhat, vagy csak elrontotta a hasát/átmenetileg beteg?

2015. máj. 22. 20:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtató a választ!
2015. máj. 22. 20:40
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, hogy én nem megnyugtató választ írok. Nem hiszem, hogy egy teknős megtámadna egy nála nagyobb testű élőlényt, ami nem is tartozik a természetes zsákmányállatai közé. Tévedhetek is, de engem nem is ez izgat, mivel ha evett belőle, csak tudja mit csinál...

Viszont: A tartási körülményeket nehezen tudom elképzelni. Lavorban? Mekkora lavorban tartasz egy 30 centis jószágot? Erkélyen? Hány fokos a vize délben? És mit jelent, hogy "lehangoltnak néz ki"?

2015. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a korábban belinkelt videót. Nem semmi! Akkor levadászta! De a tartásra vonatkozó kérdésekre jó lenne kitérni. Nem akarok rosszat.
2015. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Szia, valószínűleg a teki kapta el mert nekünk is vannak tekieink aztán valamelyik meg akar enni... De amúgy az emésztőrendszere simán kibírja... Arra nem gondolsz hogy a teknősök a szabadban több napos döglött halakat is esznek mert FÉLIG DÖGEVŐK IS!!!


NEM LESZ SEMMI BAJA!!!

2015. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A teknősnek valószínűleg nem lesz baja. Ha az állat beteg lett volna, csak akkor lehetne.

A helye viszont tényleg nem túl jó. Nem akarok okoskodni, de melegben fel kell frissíteni a vizüket..lavór se túl nagy..

2015. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
a "lavór" egy gyerek kád, ami nem mondható picinek, bár tény hogy nem hatalmas (lassan kéne neki újat szerezni mert kezdi kinőni), az erkélyre meg csak max délután 1ig süt a nap, utána árnyék van, és amíg van ott nap azt imádja. szerencsére semmi baja nem történt, sőt... valszeg azért volt olyan "lehangolt" mert tele ette magát és ettől kicsit elfáradt. és köszi aggódást, de nem kell hívni az állatvédőket, tökéletes ellátást biztosítunk neki, még ki is szoktuk rakni a szobába, had mászkáljon.
2015. jún. 1. 22:52
 17/17 A kérdező kommentje:
ja és bocs, nem 30cm hanem csak 20cm (most mértem le), tudom nem mind1
2015. jún. 1. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!