Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Akinek van leguánja, elmondaná...

Akinek van leguánja, elmondaná, milyen körülmények között tartja?

Figyelt kérdés
Mekkora helye van, egyedül van-e, mennyire szelíd, ilyesmire gondoltam

2015. jún. 10. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nekem van egy körülbelül 3 éves nőstény zöld leguánom. Egy kb. 1,5m*1m*2,5m-es szekrény lett átalakítva terráriummá. Ennél csak nagyobb terkóba érdemes, főleg ha hímet tart az ember. Magányos állatok, tehát egyedül tökéletesen el van. Szelídnek szelíd, már amennyire egy hüllő lehet, de nagy karmai, erős harapása és esetleges farok csapásai miatt óvatosan kell közelíteni felé. Engem még nem bántott, szándékosan. (egy kesztyűbe harapás kivételével, de ott nyűgös volt nagyon). Megfelelő tartási körülmények között (Hőmérséklet, páratartalom, megfelelő mennyiségű és minőségű étel) teljesen nyugodt és kezelhető állatok. Hímekről nem tudok nyilatkozni, úgy hallottam azokkal azért több baj van. Sok mindent lehetne még írni, de inkább kérdezz ha valami nem világos vagy érdekel, szívesen válaszolok:)

2015. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem hímem van és nagyon szelíd, nem bánt, nem harap stb. Egyáltalán nem is hisztis, van egy viszonylag nagy helye, és sokat van szabadon a lakásba(nyáron macskapórázon szoktam sétáltatni az utcán). Nagyon szép, három éve itt van nálam, és még nagyon cuki is! Imádja a füvet, pitypanglevelet, fejessalátát, répagyökeret, és az almaszeleteket is! Nagyon szeretem! Kalandos, de szép vele az élet. Semmi gond nincs vele, egészséges, jófej gyík. 20 centis korába vettem.
2018. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és etetek vele minden nap multivitaminport és még kéthetente kalciumport is.
2018. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!