Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehetne lenyugtatni...

Hogyan lehetne lenyugtatni teknősömet?

Figyelt kérdés
Van egy királyteknősöm, két hete van nálam, még nincs egy éves, igaz már 11 cm hosszú a páncélja. Van amikor hirtelen nagyon beindul, és akár több óráig is képes pörögni. Nagyon gyorsan úszik, neki az akvárium falának, jönne ki, de ha kiveszem teljesen meg van ijedve, és menne vissza (kaparja az akvárium oldalát) A víz nem meleg, de nem is hideg, 26-27 fokos. Nagy az akváriuma, 124 literes. Mi baja lehet ilyenkor?
2010. márc. 2. 19:07
 1/7 anonim válasza:
Lehet, hogy csak szimplán unatkozik vagy szabadulni akar. :D Nekem is ugyanezt szokták csinálni, ugyan ők ékszerteknősök, de idáig nem volt olyan teknősöm, aki ne csinálta volna.
2010. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is mindig ezt csinálja,nekem is ékszerteknősöm van.

anyám már kivan tőle:D

2010. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nekem 2 van, király és ékszer, néha beindulnak úsznak össze vissza, de idővel lenyugszik:D
2010. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak azt írtad hogy "teker", de kellene tudni, hogyan van berendezve a terráriuma, mert ha csak van egy nagy üres medencéje akkor az nem oké.


Kell egy kiülő rész, ahol megpihenhet, mondjuk egy ilyen kis úszószikla: [link]


E főlé helyezz el egy sürtérező izzót ahol így megpihenhet (ez oldja a stresszt is és megnyugtatja az állatot ha van egy ilyen kis helye), és szerzz be akváriumi műanyagnövényeket, hínárokat és más egyebeket amivel feldobhatod kicsit a környezetét. a növények között szívesen megbújik, és otthonosabban fogja érezni magát. Érdemes lenne annak is utánakérdezned, hogy milyen volt a régi terráriuma, esetleg rendezd be hasonlan ahhoz a mostanit.

2010. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ugyanabban az akváriumba van, ugyanaz a napozóköve, a szűrője, annyi, hogy kapott egy vízmelegítőt, és kavicsokat.
2010. márc. 6. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miert csinaljak ezt, de az enyemek is allandoan felforgatjak az akvariumukat(3 van).szanaszet durjak a kavicsot, kiassak a melegito zsinorjat, felmasznak a vizszurore, elmozditjak a kavicsokat...aztan, mint akik jol vegeztek dolgukat, fent pihennek a kovon a romok felett.Nyilvan jol erzik magukat a kupiban:-)Szinte naponta "rendet kell tenni" utanuk.Sztem ez valami teknosbetegseg:-)))
2010. márc. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor ez "normális". Köszönöm a válaszokat:) Most már ha kiveszem nem fél, hanem felfedezi a lakást:) Kis bolondom^^
2010. márc. 7. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!