Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mik lehetnek azok a furcsa...

Mik lehetnek azok a furcsa pöttyök?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma vettem az állatkereskedésben egy kínai csíkos kis teknőst hazahoztam betettem az akváriumba, minden rendben volt. Délután feltűnt, hogy a bal hátsó lába tövének a környékén kiemelkedő barna pöttyök jöttek ki kb3. Mi lehet ez? Valami betegség?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. júl. 2. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ocadia? Kaposváron vetted? Én is vettem három példányt, kettő már meggyógyult. Ne aggódj miatta, nem halálos vagy ilyesmi. Ezek vadon befogott allatok, Tajvanról lettek behozva. Trópusi faj tehát..érzékeny a bőrbetegségekre. Most is ilyen gombáról van szó. Az eladó betadint használ, szárazon keni a pöttyöt, és fél órát hagyja szárazon, de ezt nekem se Sátorhelyi doktor, se Pécsi Tibor nem javasolta, tehát nem csinálom.

Neked is javaslom, hogy nappal tartsd őket a szabadban. Gondolom a teknősöd nem a vízben, hanem inkább a napozón. tartózkodik..ez egyértelműen betegség jele. Vidd ki akváriumostul. Ne aggódj, hogy kicsi még, egy-két hét múlva látványosan javulni fog. Arra figyelj, hogy legyen lehetőségük árnyékba húzódni, pl takard le az akvárium kis részét, ha nincs búvóhelyük. A vízük ne legyen 28'C-nál több, erre ilyen időben nagyon kell ügyelni. Naponta többször vízfrissítésre van szükség. És amúgy is nagyon tisztán kell tartani a vizet,naponta teljes csere kell, és takarítás. Ha lehet, állott vizet használj, ez is fontos. A vízbe vízkezelőket ne tegyél, semmi szükség rá. Csak állott legyen. Eleségnek ne adj szárítottat vagy granulátumot, ezek nagyon nem jók. Próbálj halat, élőeleséget adni mindenképp, és ennek a fajnak növényi eleségre is szüksége van. A gyümölcstől gyorsan nőnek a teknősök. Heti egyszer-kétszer adhatsz nekik. Bár ez sok, és állati eredetű is kell nekik. Én szöcskét szoktam.szedni nekik, mert az élőeleségből se mindegy, hogy egy dobozban nőtt fel, vagy kint a fűben. Darabolj neki lisztkukacot apró darabokra, hogy meg tudja enni. Egyet kb hatfelé szoktam. Halat is ahogy lehet apróra.

Remélem, minden lényegest leírtam. Ha gondolod és van rá lehetőséged, be tudod vinni Pestre az Exopethez, bár ők se mondanak mást, mert nekem is ezt mondták ők, ill Pécsi Tibor.

Ja, ha napon vannak napközben -és hidd el, ez létfontosságú, tartsd kint lehetőleg reggeltől délutánig- akkor estére nem szükséges égő nekik, de legyen azért melegítő és UVB izzó is.

Ha bármi kérdés maradt, keress akár privátban is.

És ha valóban Kaposváron vetted, javaslom, abba a kereskedésbe többé ne menj. Van egy új a Berzsenyi utcában, az megbízhaó és teljesen más a hozzáállása.

2015. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit még elfelejtettem...etesd minden nap.

És ha van másik teknősöd, ne tedd egybe velük. Bár ez a betegség csak a trópusi fajokat támadja meg, ékszerteknős pl nem érzékeny rá, és nem fogja elkapni, új teknőst mindig két hét karanténba kell tenni, ez fontos. Nem tudom, mennyire értesz a teknősökhöz..teljesen más, mint az ékszer. Az igényei, mozgása, táplálkozása is. És keress, ha bármi van.

2015. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!