Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nem eszik a teknősöm. Mit tegyek?

Nem eszik a teknősöm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tekim egy hónapja él nálunk, kínai csíkos nyakú egyébként. Egy éve volt két ékszertekim, velük nem volt soha semmi baj... De ez valahogy nem akar enni és azon kívül h a kis napozóján fekszik nem csinál semmit. Elég kedvetlen... Van vízmelegítője annak ellenére h nyár van, fázni biztosan nem fázik. .. viszont egyedül van.. A másik probléma h kemény a víz, ezt már nagyjából orvosoltam de azért hátha van hozzá közé. Egyszer evett mióta nálam van, maximum kétszer. Hetente adok neki enni, sőt most már két naponta próbálkozom de semmi.

Valakinek valami ötlet?



2015. júl. 16. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Látnia kell a kaját, mert különben nem eszik. Ha "A" vitamin hiánya van, akkor nem lát.
2015. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem lát... A kőre simán ki tud mászni. Bár mindegy hova teszem be (akvárium vagy az edény amiben etetem) ki akar belőle mászni... mintha meg akarna fulladni. Amire azért elég kicsi az esély... Meg elvileg a szaglása segítené ha nem is látna nem ?
2015. júl. 16. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel akarod etetni?

Talán a tartási körülményekkel van a baj...

Legalább 40 cm magas vízre lenne szüksége, erős szűrésre, és UV lámpára.

Olvasd el ezt a cikket, de addig próbáld minden nap etetni fagyasztott apró hallal.

[link]

Az nem baj, ha egyedül van és az sem ha kemény a víz...

2015. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h a tartási körülményekkel lenne a gond. Az előző kettőnél se volt más a helyzet, azok mégis egészségesen átvészelték a nálam töltött időt. Naponta kétszer ettek...
2015. júl. 16. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszomban szándékosan nem akartam kitérni rá, mégis úgy gondolom a tartási körülményekkel lesz a baj.

Csak a kérdésedben alapvető hibákra utalsz. Például elég kevés hetente egyszer etetni egy teknőst, problémának vélted a kemény vizet, valamint az, hogy "kőre" megy ki napozni arra utal, hogy nagyon sekély vízben tartod. Lehet, hogy a korábban tartott tekijeidnek nem volt bajuk, de az is lehet, hogy nem olyan látványosan viselte őket meg a dolog. Mellesleg ne vedd magadra, de szinte minden betegség, vagy más rendellenesség tartási hibákra utal. Ha azt szeretnéd, hogy a tekid ne legyen kedélybeteg alkalmazd, a fenti cikk javaslatait. Sok sikert!

2015. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvasd ezt el.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__6995380-mik-l..

A te teknősöd honnan való? A Dánió Díszállat volt a forgalmazó Tatabányán?? Akkor a teknősödnek más baja is van. Vizsgáld át alaposan a bőrét, és keresd fel az Exopet klinikát.

2015. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Balatonlellén vettem a tekit, nem lesz baja, meggyógyítom ^^
2015. júl. 18. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!