Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terráriumba szárazföldi hüllő...

Terráriumba szárazföldi hüllő + növény?

Figyelt kérdés

Kaptam egy terráriumot, ami szép, a háttere cement szikla utánzat, viszont amivel lefestették az a festék oldódik a vízben (piros lesz a víz tőle).


Mit lehetne ebben tartani?

Szárazföldi állata gondoltam, aminek nem kell pára.

Vizet inkább csak egy tálba raknék.

Azon kívül kéne bele mini növényke is, ha létezik ilyen.


Nem értek ehhez. Ha valakinek van rá ötlete, megköszönném.


2010. márc. 6. 11:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Először is írd meg a terkó méreteit, magasság-szélesség-mélység. Utána, hogy milyen állat (hüllő) szimpatikus neked (esetleg irtózol-e vmelyiktől, vagy van-e kedvenc), stb.

Próbálok majd segíteni.

Vizet mindenképp külön tálkába tegyél majd.

A növény attól is függ, hogy mit akarsz benne tartani.

Mivel azt írod olyan állatot szeretnél, ami nem igényel párát, akkor olyan növényt is kell választanod, aminek ez nem kell:)

2010. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi hogyha segítesz, a mérete az 44cm széles, 26cm magas, 20cm mély, hát nem túl nagy :)


Nem irtózom semmitől, a pókot, békát megfogom :)

Vannak halaim meg rákjaim, csak hüllőm nem volt még sosem.

Nem baj ha szöcskével bogárral kell etetni, csak mondjuk újszülött egeret nem fogok adni, mert az már durva :)


Szóval nem tudom milyen állatot, növényt lehetne belerakni.

2010. márc. 7. 14:27
 3/23 anonim ***** válasza:

Ha (élő) rágcsálóval nem akarod etetni, akkor a kígyó-siklóféléket nem ajánlom, azok legtöbbje amúgyis párát igényel vedléskor is pl...

Egy leopárdgekkónak (kicsinek) egy darabig jó lenne ez a méret, de ha megnő, akkor mindenképp nagyobb kellene neki... ha a későbbiekben tudod biztosítani a nagyobb terráriumot, akkor vehetsz leopárdgekkót, nem kerülnek annyira sokba... :)

Esetleg vehetsz pókot, de ha kicsit veszel, elég sok idő mire megnő (2-3 év)...

Hmm... a bajom a festékkel van, nem jó hogy leoldódik...:S

Még gondolkodom, ha valami eszembe jut, akkor szólok..:D Esetleg kepfeltoltes.hu-ra feltehetnék egy képet és belinkelhetnéd!:)

2010. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Közben átfestettem drapp színű akril festékkel, mert az a piros háttér nem tetszett, ez az akril meg talán már nem fog oldódni annyira a víztől, ha megszárad.


Még arra is gondoltam hogy valami átlátszó műgyantával le kéne kenni, akkor totál vízálló lenne, csak nem tudom hol lehet venni műgyantát :)


Most így néz ki, kicsit homályos a kép, de azért látszik. Mellette van egy akvárium az tükröződik baloldalt bele :)


[link]

2010. márc. 7. 15:34
 5/23 anonim ***** válasza:
Ujjujjujjjjj... Ez nagyon mini. Az egyetlen hüllő, amit ehhez hasonló méretű tercsibe ajánlanak az a madagaszkári és az aranyporos vagy laposfarkú nappaligekkó. De annak pára kell. Ha az életem múlna azon, hogy válasszak egy hüllőt bele, akkor leopárdgekkót választanék:) De persze egy idő után mindenképp cseréld le. Én valamelyik sivatagi madárpókra vagy skorpióra gondoltam. Ezekkel nagyon óvatosan kell bánni. Talán a vöröslábú madárpók vagy a császárskorpió a megfelelő bele. De ezek nagyon ritkán kaphatók. Kérdezd meg a kereskedőt erről.
2010. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Aha, jó közben lefotóztam megint :)

Csak homok van az aljában, de az kicserélhető bármire


[link]

2010. márc. 7. 18:52
 7/23 A kérdező kommentje:

Szerintem még szerzek átlátszó műgyantát, vagy műgyantás festéket, vagy vizes lakkot az nem mérgező és akkor valamennyire vízálló lesz, de majd tesztelem mielőtt veszek bele állatot.


A nappali gekkó az nagyon szép, meg a leopárd gekkó is ari.


Gyilkos pókot/skorpiót inkább nem szeretnék :)


És milyen növényt lehetne bele rakni?

2010. márc. 7. 19:10
 8/23 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy itt csinálnak olcsón:

[link]


Egy 70 literes az elég lenne bármelyik gekkónak?

Mert egy akkorát talán csináltatnék, és akkor a kicsivel nem foglalkozom :)

2010. márc. 7. 19:25
 9/23 A kérdező kommentje:
Szóval egy 70 literes az beférne itt az egyik szekrénybe, ha az elég.
2010. márc. 7. 19:27
 10/23 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen hosszúra, illetve milyen magasra akarod a terráriumod. Ha befested vízállóval, akkor ez a terrárium is jó egy nappaligekkónak. Ebbe különböző trópusi növény kell, de legyenek benne ágak is, amire fölmászhat. Sivatagi terráriumhoz nem ajánlok élő növényt, inkább műnövények a jobbak. Annak a 70 literesnek tudnom kéne a hosszát, szélességét és mélységét, hogy megállapítsam azt, hogy megfelel-e egy hüllőnek. Amúgy szerintem az már tökéletesen elegendő két leopárdgekkónak is.
2010. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!