Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Terráriumba szárazföldi hüllő...

Terráriumba szárazföldi hüllő + növény?

Figyelt kérdés

Kaptam egy terráriumot, ami szép, a háttere cement szikla utánzat, viszont amivel lefestették az a festék oldódik a vízben (piros lesz a víz tőle).


Mit lehetne ebben tartani?

Szárazföldi állata gondoltam, aminek nem kell pára.

Vizet inkább csak egy tálba raknék.

Azon kívül kéne bele mini növényke is, ha létezik ilyen.


Nem értek ehhez. Ha valakinek van rá ötlete, megköszönném.


2010. márc. 6. 11:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A szekrényben a hely 45cm magas és 65cm széles, de kell mondjuk 10centi a világításnak, tehát

64 x 35 x 35 cm méretű lehetne a terrárium.

Az még elmegy? Nagyobb nem fér sehova.

2010. márc. 7. 21:51
 12/23 A kérdező kommentje:

Najó, van egy másik szekrény is, abba azért bazi nagy hel y van :)


Abba 90széles 50magas és 38cm mély terrárium férne és akkor még fölötte maradna 15 centi hely a lámpának,


Kiszámoltam ez 171 literes lenne, de az hatalmas :)

Nem tudom melyikbe lenne érdemes megcsinálni.

2010. márc. 7. 22:10
 13/23 A kérdező kommentje:
Bár lehet hogy a nagyobbat azt nem kéne olyan sűrűn takarítani, talán. Nem tudom :)
2010. márc. 7. 22:13
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a nagyobbat ajánlanám, ha tökéletes életfeltételeket akarsz teremteni az állataidnak. Egy gyönyörű sivatagi sziklás háttérrel felszerelt terráriumban tökéletesen elfér 3 leopárdgekkó. Esőerdő-terráriumban pedig nyugodtan élhet egy nappaligekkócsalád sok növénnyel és búvóhellyel. Kezdőknek egyenlőre inkább a gekkókat ajánlanám, mivel nem olyan kényesek, mint mondjuk egy kaméleon, szakállas agáma vagy óriáskígyó. A pucolása nem függ a helytől. Ha a gyík pottyant azt azonnal ki kell szedni, mert az egész szobát elársztja a bűz. Én az enyémet még sosem mostam csak a kakit vettem ki belőle. Szóval én sivatag terráriummal kezdtem, szerintem te is ezt tedd, mert a trópusi esőerdő szimulálása nagyon precíz és nem kezdőknek való (külön figyelni a páratartalomra, növényekre, állatokra, vízhőmérsékletre stb.). Szóval csak hajrá azzal a sivataggal. Gyönyörű helyet varázsolhatsz az állataidnak, akik azt nagyon meg fogják hálálni.
2010. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jó, köszi, majd megkérdem mennyiért csinálnák meg a nagyot.

Akkor sivatagi lesz, ha az egyszerűbb, de még várok 1-2 hetet amíg lesz pénzem, aztán megcsináltatom :)

2010. márc. 8. 09:10
 16/23 anonim ***** válasza:
Jólvan, sok sikert hozzá! Később majd, ha profi vagy félprofi terrarista leszel, nyugodtan próbálkozhatsz majd szakállas agámákkal, kéknyelvű szkinkekkel (ezek mind sivatagiak), majd pedig az esőerdőben élő gekkókkal, kaméleonokkal, leguánokkal és ha már tényleg nagyon ügyes vagy, akkor lehet óriáskígyókat és siklókat tartani. Minden jót!
2010. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ja, és ne dobd ki ezt a kisebb terráriumot. Ha nem akarsz benne pókokat, skorpiókat tartani, akkor nyugodtan tárolhatod benne a gekkó táplálékait (tücsköket, sáskákat). Sőt, ha jól tartod a gyíkokat és van köztük egy pár, még talán szaporodni is fognak, és a fiatalok is kerülhetnek abba a kicsi terráriumba. Nem érdemes azt sem elhanyagolni, mert a háttere tényleg nagyon szép:)
2010. márc. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hm, jólvan, köszönöm az infókat :)
2010. márc. 8. 10:37
 19/23 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ha bekened vízálló festékkel tarthatsz benne keleti unkákat (ezek ilyen zöld és fekete foltos békák). Nagyon szépek, akár 3-4 példányt is tarthatsz belőlük. Sőt a szarvasbékát is ajánlanám, mert annak csak akkora hely szükséges, amiben meg tud fordulni. Nagy, 10-20 centisre is megnő és kukacokkal kell etetni.
2010. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgyértem a kisebb terráriumban is tartható unka vagy szarvasbéka.
2010. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!