Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy 80x40x40-es terráriumban...

Egy 80x40x40-es terráriumban milyen hüllőket tarthatnék?

Figyelt kérdés
köszi! :)
2015. okt. 6. 15:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A szekrényes ötlet nem hülyeség, de a fennt említett terráriumban semmiképp ne tarts agámát, se gekkó párt. Egy leopárdkekkót még talán, de az is csak talán. Szerintem előbb inább találd ki milyen hüllőt szeretnél igazán, nézz utána mi kell neki, mekkora helyen tartható (és ne a minimum méretet vedd figyelembe) majd vegyél egy megfelelő méretű terráriumot. Nem azt nézd mi van otthon, vagy hogy mi van olcsón. :)
2015. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm és megfogadom! :)
2015. okt. 8. 16:42
 13/23 anonim ***** válasza:
Egy dolgot ne akarj! Spórolni. Ez nem az a hobbi. Az állat megvétele, vitamin, calcium, egy évre és a kaja kb annyiba lesz mint az egész felszerelés. Csak egy példa, nálam a párduc kaméleon simán felzabált 5ezer forintot havonta, egy éves koráig. Utána visszább esett az étvágya. De a szakállas agáma is megeszik 3-4ezernyi bogarat. Mikor pedig orvoshoz kell vinni... Nah majd akkor derül ki miért is hívják egzotikus állatnak.
2015. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
23 ezer forintom van most a hüllő projektre.. :) Lámpám van, homok és egy akkora terrárium amit leírtam :) Nem tudom hogy ebből mit tudnék kihozni, devezt az összeget teljes mértékben rááldozom
2015. okt. 9. 14:45
 15/23 A kérdező kommentje:
Egy ilyenhez mit szóltok? [link]
2015. okt. 9. 14:59
 16/23 anonim ***** válasza:

Na azért várjunk ezzel a lámpám van, meg homok dologgal.

Milyen lámpád van? Szabályos hüllőknek szánt UV lámpa? Sivatagi, vagy trópusi? Milyen melegítőlámpa? Hány wattos? az hány fokra fogja felfűteni a terráriumot? (Ezt nem is tudhatod, hiszen még meg sincs a terráriumod pontos mérete.)

Homok - milyen homok? Csak a kizárólag hüllők számára árult terráriumi homok a jó, sokan egyébként nem is ajánlják azt se, fiatal korban pedig tilos használni agámáknál, gekkóknál is.


Hőmérő, vitamin, kalcium, berendezés, terrárium, kaja, lámpák épphogy csak beleférnek nagyon szűkösen, vagy még úgy se a keretedbe. És akkor magát az állatot még meg sem vetted.

A táplálékát tudod már, hol fogod beszerezni és mennyibe kerül? Utcán fogott rovarokat nem kaphatnak, az állatkereskedésben pedig sajnos elég drágák a tücskök, csótányok.


Én is csak azt tudom mondani, hogy ne spórolj...a hüllőtartás nagy felelősség és kihívás. Nem úgy működik, hogy van 2oezrem és akkor abból mit lehet.

Inkább találd ki mit szeretnél, írj fel mindent mi kell neki, számold ki, hogy mennyibe kerül (illetve azt is, tudod-e majd fizetni a havi kaját, vagy a lámpákat amikor cserélni kell) és akkor vedd meg az állatot, ha már megvan az elegendő pénz a kezdéshez.

2015. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyébként még egy ötlet terráriumhoz - sokan, például a tenyésztők is azt csinálják, hogy vesznek egy nagy műanyag dobozt, amit otthoni pakolásra szoktak használni. Lehet kapni hasonló méretekkel, mint egy akvárium. Ha az elejét kivágatod és beteszel egy üveget, illetve lecseréled a tetejét rácsra, abból nagyon jó terrárium lehet - és olcsóbb is, jó a hőmegtartása.


A terrárium magasságára amúgy figyelj, ha a többi méret jó is lenne, de túl alacsony, az nem lesz megfelelő. Az agámák, gekkók is szeretnek faágakra mászni, és úgy kell megoldani, hogy a terrárium tetején lévő lámpák ne legyenek túl közel az állathoz akkor sem, ha a faáguk legmagasabb pontjára másznak. 4o centis magasság elég kicsi.

2015. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Égőm még nincs a lámpámban csak maga a lámpatest van meg. Kifejezetten terráriumhoz való, kerámia burával :) 100 w-os melegítő izzóra gondoltam és UV fénycsövekre :) kisállatkereskedés van a közelemben úgyhogy a kaja nem gond. A homok folyami homok volt már nekem sügéres akváriumban és mindig alaposan kifőztem
2015. okt. 9. 16:22
 19/23 A kérdező kommentje:
Ez a tárolódoboz nagyon jó ötlet! Tudnál nekem küldeni egy oldalt ahonnan szerezhetnék egy jó nagyot? Keresgélem de sehol nem találok elég nagyot..
2015. okt. 9. 17:08
 20/23 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jónak tűnik [link]
2015. okt. 9. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!