Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit jelent az a szó hogy...

Mit jelent az a szó hogy hüllő? Lányomnak szeretném elmagyarázni de nem megy ne wikipédiárol

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 17:01
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:

Röviden: jellemzően pikkelyes, hidegvérű, gerinces állatok, melyek mindig alkalmazkodnak életmódjukkal a környezeti feltételekhez.


De ennél jobban nem lehet elmondani, mint amit a módszertanuk ír: [link]

2015. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

szárazföldi életmódhoz alkalmazkodott,petéjüket vízbe rakó élőlények.Képviselői:gyíkok,kígyók,teknősök,krokodilok.Petével vagy tojással szaporodnak.:)

13/l

2015. okt. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Második vagyok.Petével nem, csak tojással szaporodnak.Nincs fülkagylójuk,tüdővel lélegeznek.Általában rövidek a végtagjaik.

Egyébként 6.-os anyag, de csak április-május környékén érnek el a leckékkel addig.

2015. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Definícióban rossz vagyok, csak kis helyesbítés a 2.hoz.

A kétéltűek rakják a petéjüket vízbe (vagy egyéb nedves környezetbe, pl. habba valami víz fölé), a hüllők tojásrakók, ami nem működik vízben.

A régi hüllők közt számos melegvérű is volt, de azok kihaltak vagy madárrá alakultak.

2015. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg kel mutatni neki párat, hogy az hüllő, az is hüllő, meg az is hüllő :)
2015. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Második vagyok.Kedvs harmadik!Kijavitottam magam.Nem láttad?
2015. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszcsi
2015. nov. 19. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!