Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fiatal zöld leguán szelídítés?

Nokedli007 kérdése:

Fiatal zöld leguán szelídítés?

Figyelt kérdés
Tegnap megvettem életem első hüllőét, egy zöld leguánt bébit.Utánanéztem,hogy hány éves lehet farkát leszámítva a teste kb 12 cm a farka kb 2x ekkora.Elvileg akkor ő most 5-6 hónapos.Tudom,hogy sok türelem kell hozzá, hogy megszelidűljön de egyáltalán azt se nagyon tudom, hogy ilyen fiatal el lehet kezdeni a szelidítést?Félős, ha be szeretnék lassan nyúlni felé távolodik majd elmegy, van olyan, hogy szabályosan el menekül.Értem én, hogy ez teljesen normális nem is vagyok meglepődve csak nem szeretném, hogy évek múlva is elmeneküljön. Hogyan nyerhetném el a bizalmát?Tapasztalatok?Hogyan,mikor kéne elkezdenem a kézhez szoktatást ill. szelidítést? 102x42x102 (szélességxmélységxmagasság) terráriumba van, párásítom és melegítem.Enni is kap rendesen ahogy egy leguánnak kell nincs zargatva.

2015. okt. 11. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Először csipeszből etesd,utána ha már így elfogadja,akkor kézből.

Nem mindegyik lesz szelíd,ha meg simogatni akarod akkor az sanszos,hogy soha.

2015. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyd. Új környezet stb. Hagyd kicsit, hogy szokjon mindet. Aztán jöhet a csipeszről etetés, kézből etetés, persze csak ésszel és módjával. 1-2hétig meg csak hagyd békén. Költözés bőven elég stressz volt neki.
2015. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyd békén, csak enni adj neki, hogy megszokjon mindent. Ha stresszeled, bele is pusztulhat.

Azzal ugye tisztában vagy,hogy hamarosan kinövi a terráriumot? Legalàbb a mostani duplája kell, ha eléri a kifejlett méretét.

Uvb, vitamin megvan?

2015. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy majd fog neki nagyobb kelleni :) és igen vitamin és UV is van :) az előzőknek is köszönöm a válaszokat és szívesen várom a továbbiakat :)
2015. okt. 11. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy, nagyon jófej és szelíd, 3 éves. Iginek hívják.

Megszelídült magától, mert megszokta a helyét egy év alatt. Minden nap ki lehet már szelídként engedni a lakásba, utcára(természetesen nyáron)csak pórázon lehet kivinni(nyakba kötött, erős fonal is lehet akár). Nagyon cuki, élvezem tartani, és egyszer volt már beteg is(eltört köröm, de visszanőtt neki).

21 éves nő vagyok!

2018. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*Bocsi, a telefonom javítgat: Megszelídítettem 5 hónap alatt! Magától elfogadta kézből az étket fél hónap múlva. Amikor megvettem, 1 hétig békén hagytam, "csak" etettem.

Utána első ízben lespricceltem fincsi, langyos vízzel(ezt kb fél hónapig). Majd jött a kézből etetés(kb 2 hónapig). Utána meg már a kezemre is vettem(3 hónapig "hurcolásztam" így, hogy megszokja a kezem szagát, tapintását). ÍNagyon figyelj, hogy egyszer se ijeszd meg, és a szelídítést ne kapkodd el.

2018. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*ÍNagyon=Nagyon
2018. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!