Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » S. O. S! megpuhulhatott a...

S. O. S! megpuhulhatott a páncélja?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy ékszerteknőst.megfogtam a páncélja szélét és puhának eresztem,mozgatni is tudtam?!,annak nem kemenynek kene lennie??Vagy csak tul reagalom?

Uv lampat meg nem tudtunk beszerezni,lehet az a baj?1nap alatt mar meg is puhulhat ez miatt?

Igen,Igen pont a legfontosabbak nincsenek mert ugy tudom fagyasztott halall kell etetni,de a kereskedesben azt mondtak mivel hogy meg ilyen fiatal ezért direkt ilyen fital teknosoknet valo eedelt kapott. Ez lehetne a baj??

Nagyon,nagyon koszonom a valaszokat!!!



2015. dec. 28. 20:45
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%
Szia, kis tekiknek általában puha a páncéljuk. Nem tudom, hogy ez normális-e vagy sem, de nekünk volt 6 db és 1 maradt meg. Sajnos a kereskedésekben ritka, hogy jól tartják őket. Először azt hittem a hugica nyírbálja ki őket, de tényleg hajlamosak elpusztulni. Valszeg a túltenyésztés miatt. Am nagyot sem érdemes vásárolni, mert rosszul bánnak velük. Koszos a vízük, dobálják őket, stb.. Egy éve hoztam el egy nagyot kereskedésből, aminek repedt volt a páncélja és hiányzott a körme. Ahogy mentem vele a pénztárhoz már dobták be a következőt a régi helyére. Általában bolondok az ott vásárolt tekik. Sokat vettünk sok helyről, de csak egy nőtt igazán a szívemhez, aki még most is velem van. Őt egy tóbol horgászta ki egy volt tanárom és tőle kaptam. Soha nem volt UV lámpája, se semmi vacak. Az emberrel mindent megvetetnek egy vagyonért, de nincs rá garanci, hogy megmarad az állat. Ez a tavi teknőc 8 éve van velem, követ a lakásban, az ölemben alszik, kisunokatesóm tologatja, mint egy autót :D de soha nem harapott még meg senkit. Tök nyugis. Szóval szerintem a tavival jársz a legjobban, az tutira megmarad és nem igényel semmi extrát :)
2015. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem értem miért abnormális dolgokra bíztatni a kérdezőt! Ha valaki nem ért valamihez akkor nem kell bele okoskodni! Én se járok észt osztani az ezotériásokhoz!


-Ha egy őshonos teknőst tartasz otthon szobai házikedvencként az törvényileg bűntetendő! Ezt csak így zárójelben!

-Nem akarok belemenni olyan vitákba, hogy kell e egy ilyen hüllőnek az UV-B spektrumú fény mert kell és pont!

- Vitamin nélkül pedig szimplán egy lassú és gyötrelmes leépülése lesz szerencsétlen állatnak.

-Ugyan úgy kell neki a napozó hely, és a nyugalom is.


Volt itt párhónapja egy túlbuzgó delikvens aki kikérte magának, hogy azt merjük neki mondani, hogy rossz tartási körülmények miatt pusztult el az őv 17éves görög teknőse! Vegyük tudomásul, hogy már öreg volt!

Se baj, 70-80évet kényelmesen megélnek, de mi mind buták vagyunk...

2015. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Ez egy sárgafülű nem őshonos teknős, akit ajándékba kaptam. Ha úgy vesszük támogatom a mocsári teknősök életbenmaradásának esélyét, hisz ezek a fajták elnyomják őket. Nem adok neki vitamint, mert feleslegesnek tartom. Fagyasztott v élő halat kap, mert ez a normális szerintem. Nincs vízmelegítője, mert nem ezt szokta meg. Soha nem volt beteg. Fél napot kint sétál a lakásban és kedves kritizáló ő természetes napfényben szokott Sütkérezni az ablakban, nem pedig lámpa alatt. Nyáron gyakran van kerti tóban, ahol éjjel-nappal kedvére napozhat. 6/5 "lámpás, vitaminos" teknős elpusztult, ő megszokta, hogy télen akvárium, lakás... Nyáron kerti tó. Úgy gondolom ez neki is jobb, mint egész életében egy lámpa alatt kuporogni. Szép estét!
2015. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Látom simán tudtad fokozni! Ne agódj! Majd lesz baja! Ez csak idő kérdése. A hiánybetegségek szépen lassan felgyülemlenek. Nyáron a kerti tó ok! Nah de mi ez az ablakban napozás? Nem értem! Ha az UV-B helyettesítésére célzol akkor van egy rossz hírem. Az ablak üveg szűri a UV-B spektrumú fényt.


Az adult sárga fülü szinte kizárólag növényevő! ;) Az meg, hogy 8éve veled van.. Nem egy nagy teljesítmény egy olyan teknős fajtól ami arról híres, hogy legmostohább körülmények közt is megél. Jó körülmények közt meg 40-50évet is.

2015. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyparan irtatok hogy,ha tarsasagban lenne jobb lenne neki.Mivel hogy egyedul van,betegesebb lesz majd a jovore nezve?
2015. dec. 29. 10:36
 16/17 Ugribugrikukac ***** válasza:
Nem lesz betegesebb nem gond ha egyedül van.
2015. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Alapjáraton magányosabb fajta. Úgy gondolom, ha nincs kezdettől más teknőcökkel tartva, akkor jól el lesz egyedül továbbra is. Kérlek olvasd ezt el részletesen:


[link]


Ha valamit nem így csinálsz, akkor azt nem jól csinálod.


Egyébként NEM NEM NEM NEM NEM kell sétáltatni a teknőst. Nem azért futkos, mert jaj de jó kint lenni, hanem mert halálosan retteg és próbál valami biztonságos helyet találni magának. Arról nem is beszélve, hogy az ízületeinek se tesz jót. Az egész országban be kéne tiltani bármilyen teknős forgalmat, az emberek nem értenek hozzá, a szomorú, hogy nem is akarnak érteni hozzá, de a teknőc az azért kell, mert az a menő, ha azt látják fb-n, hogy nekem van. Statisztikáék szerint a kereskedelembe hozott teknőcök 99%-a!!!!!!!!!!!!!!!!! meghal egy éven belül. Ami azt jelenti, hogy csak minden 100. éli meg az egy éves kort. 1000 teknőcből mindössze 10. Bele se merek gondolni, hogy akkor ebből hány fogja megélni a 10 éves kort, miközben több évtizedig kéne élniük. Minden nap népirtás méretű gyilkolás megy vége csak azért, mert felelőtlenek az emberek. Siralmas. És akkor sokan azt képzelik ennek ellenére, hogy van létjogosultságuk. Én nem tudok gonoszabb élőlényt mondani, mint az ember. Semmi nem pusztítja ilyen mértékben a környezetét és árt ártatlan élőlényeknek...


Az egyik fenti válaszadó tökéletes példa erre. Tudatlan és felelőtlen. Alapvető dolgokat nem vesz meg, mert azt se tudja, hogy mire jó az uv-b lámpa. Azt se tudja, hogy mi az az uv sugárzás. Egyszerűen sötét, mint a föld és emiatt mit is írt? 6-7 teknőcöt gyilkolt meg? Undorító.

2016. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!