Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősöm nem eszik,...

Az ékszerteknősöm nem eszik, nyávog, furcsán viselkedik. Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés

Van egy sárgafülű ékszerteknősöm. Fél éves, a párja nem rég halt meg. A probléma, hogy körülbelül két hónapja nem eszik, furcsa nyávogásra emlékeztető hangot ad ki és szokatlanul viselkedik, néha csak lebeg, mint aki meghalt, néha pedig őrült módjára ugrál. Vettem neki vitamincseppet pár napja, eddig nem használt... Vidéken élek, itt sajnos nincs hozzáértő orvos.

Köszönöm a hozzáértőek mielőbbi válaszát!



2016. jan. 1. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Más tünetet nem mutat, pl.: féloldalasan úszik, váladékos az orra, puha a páncélja vagy gyulladt a szeme? Mekkora helyen tartod, hány fokos a vize, le van-e fedve az akváriuma, mivel eteted és van-e UV lámpája?

2016. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni, hogy pontosan hogyan tartod(mekkora helyen, van e lampa, szűrő, vízmelegítő, mekkora a külső hőmérséklet stb) ezen felül mivel eteted? A párja nemrég halt meg, a te tekid viszont 2 hónapja beteg. Gondolom nem is volt karanténban?.

Sajnos láthatatlanban mást nem tudok tenni. Én akár 100-200kmt is utaznék, hogyha kéne az allatkaim miatt. De szerintem közelebb is van olyan aki ért a hullokhoz. Olvass utána és vidd el orvoshoz.. Ha a másikat nem sikerült megmenteni, legalább őt mentsd meg.

Amennyiben ezt nem teszed meg, azt ajánlom ne is tarts többet állatot a pormacskán kívül.

2016. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen! Sajnos már semmi életjelet nem mutat... :(

Vize 30 fokos volt, vízmelegítője, lámpája volt, a terrárium megfelelő méretű volt kényelmesen elfért benne. Én is utaznék értük, de sajnos itt nem könnyű, a legközelebbi kisállatboltba sem helyben van. Rengeteget próbálkoztunk, de senki nem segített, a boltban adtak cseppet ( mint már említettem ) de semmi... Igyekeztem, de sajnos ő már meghalt, lehet így jobb neki. Köszönöm!

2016. jan. 2. 12:18
 4/10 A kérdező kommentje:
*kisállatbolt
2016. jan. 2. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Akkor szerintem tüdőgyulladása volt, az főleg akkor alakul ki, ha a víz és a levegő hőmérséklete között több mint 5 fok eltérés van és nincs lefedve a terrárium. Sajnos ez kezelés nélkül sok esetben halálos.
2016. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm! Mivel még kezdő voltam és a boltban erre nem hívták fel a figyelmem, nem tudhattam... :(

Sajnos nem fedtem le...

2016. jan. 2. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, a boltban az eladók ezt sokszor direkt csinálják, hogy gyorsan elpusztuljon az állat és akkor te havonta vehetsz tőlük újat. Sajnos a legtöbbször a profit fontosabb nekik az állat életénél, ezért mindennek magadnak kell utána nézned, az eladóban nem lehet megbízni.
2016. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, sajnos... Elég szomorú! Igyekeztem utánanézni, de sajnos akármit próbáltam ( kamillafürdő, vitamin, stb ) nem segített. A vitamint egy ismerősöm ajánlotta, de lehet már késő volt.
2016. jan. 2. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos olyan is van, hogy már eleve beteg állatot veszel magadhoz.

Én irtam, hogy ne tarts többet. De nyilván tarts, hogyha még szeretnél.. Csak lehet akkor jobban járnál már egy idősebb példánnyal.

A boltban meg ne hallgas az eladókra, általában nagy dumás kofák.. Csak az üzlet a lényeg, de hozzá érteni nem nagyon szoktak. Én a múltkor voltam halakért és pont hallottam, hogy egy kisgyerek meg az anyukája vett pici ékszer tekiket. És ott magyarázta nekik az eladó, hogy ezek már nem fognak sokat nőni, kicsik maradnak.. Xd ja csak vagy 15-20centit még.. Bár szerintem ez már szándékos félre vezetés volt. Bár én mondtam a hölgynek, hogy nekem is van otthon és mutattam képen mekkorak lettek... Nem lebeszelni akartam, csak hogy számítson rá.

Szóval ne bízz legközelebb bennük..

2016. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen Mindenkinek!
2016. jan. 9. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!