Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fizetünk mindig rá, ha...

Miért fizetünk mindig rá, ha állatkereskedésből veszünk állatot, és nem tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
November végén vettünk egy kifejlett nőstény leopárd gekkót, úgy adták el nekünk, hogy "kamaszkorú" lehet. Szörnyen vékonyka volt, továbbá itthob vettük csak észre, hogy több lábujja csonka, mint amennyi épen van meg neki. A testtartása is furcsa, görbe. A hímmel sem tudtam összeszoktatni, támadó volt vele is, akárcsak velünk. Egyre rosszabb az emésztése, most már egyben üríti ki a táplálékot, még félig sem emészti meg. Dokitól háromszor kapott már kezelést, de nem sok eredménye van, most fogják kivizsgálni majd az ürülékét , nehogy kriptospórája legyen, ami viszont gyógyíthatatlan, és meghal rövidesen. Továbbá egyértelműen nem is fiatal az állat. Az üzletben csak értetlenkednek, nem ismerik el a hibájukat. Jártunk már máshol is így, ott háromlábú hím nappali gekkót adtak el, akiről kiderült, hogy nőstény, és hónapok alatt ő is elment, de akkor legalább az egyik dolgozó legalább utólag elismerte, hogy ő bizony egy nagyon idős példány volt. Mindig azt hittem, az állatkereskedésben a fiatal példányokat adják el, és figyelnek annyira, hogy ne legyen ilyen súlyos betegségük sem. Ennyire nem ellenőrzi őket senki? Egyáltalán honnan szerzik az ennyire leamortizált állatokat? Ráadásul attól is parázok, mi van, ha a hímet is megfertőzte, megharapta párszor igen csúnyán.

2016. febr. 19. 15:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Te szent Ég! :o Így? Én már most azon gondolkodom, hogy bemegyek balhézni, ajánlom nekik is, ne az legyen a végén, hogy kriptospórája van. Döbbenet, milyen lelketlen és undorító hozzáállás, ráadásul ilyen pofátlanul, bele vásárló arcába! Szegény malacka! :(
2016. febr. 19. 15:44
 12/26 anonim ***** válasza:

Bizony, így elzavart a boltból. Érzelem nulla, hiába szorongattam a dobozt, le se szarta, mit mondok.

Tényleg ne vegyél ilyen helyről, mert mire megszereted a kisállatot, elpusztul. Hiába hüllő vagy rágcsáló, fáj az elvesztése, és sok szomorúságot okoz a nagyfokú halálozási ráta.

Egy tenyésztőtől vásárolt, származási lappal rendelkező malackával ápolgattam a lelkemet a pici elvesztése után. Ez a malac 11 évig volt velem, tavaly pusztult el öregségben. :) Imádtam. Kicsit drágább volt ugyan, de bőven megéri egészséges állatot venni.

2016. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Elírtam, másik kérdés járt a fejemben. :D

A malac "csak" 9 évig élt.

2016. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
11 év, az valóban szép! :) Utólag is részvétem azért érte, gondolom, milyen jó barátok lehettetek! Ostobaság volt azt hinnem, hogy értenek a kereskedelemben a dologhoz...
2016. febr. 19. 16:05
 15/26 A kérdező kommentje:
Semmi baj! A 9 év is nagyon szép! :D
2016. febr. 19. 16:05
 16/26 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a profit a lényeg! A tenyésztők ugyan úgy a ropogós bankókból élnek mint a boltosok, de a kettő közt az a különbség, hogy a boltba beérkezik az árú, leltárba veszik jobb esetben etetik, itatják, majd a lehető leggyorsabban elpasszolni majd rendelni az újat. A tenyésztő megveszi a tenyészállatot, felneveli, szaporítja, több esetben akár 18-20 hónapot is vár a párzástól számítva eladható kisállatai lesznek. Neki nem érdeke bolondoknak gombokért oda adni az árut.


Másrészről a boltok nagy többségébe nem is jut tisztességes árú. A tenyésztők az egészséges, szép állatokat pillanatok alatt eladják, vagy egy ritkább színváltozatra 2éves várólista se ritka még az országban se. A szaporítók meg telenyomják a piacot minden retekkel, olcsón. A boltokba az is jó lesz alapon.

Az eladók marhára nem értenek hozzá és nagyrészt nem is érdekli őket.

Egészséges hüllőt nem sokat láttam plázákban és hipermarketekben. Volt olyan vidéki bolt ahova bementem megkérdezni a kis hölgyet, hogy tulajdonképpen tudja-e, hogy egészségügyi szempontból kerek nullán állnak az állatok a kirakatban, egyiket se sok választotta el az elpusztulástól. Csak annyit mondott, hogy majd akkor a tulaj hoz másikat...

Ezt a témát reggelig lehetne itt folytatni.

2016. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Sopron, Tesco, Zooland állatkereskedés.

Az eladó szabályszerűen lebeszélt róla, hogy hím guppit vegyek a boltból. Valami gáz volt a halakkal, ezért ameddig ki nem pucolta az aksit, mindenkit óvva intett a halvásárlástól. Kérte, hogy pár nappal később menjünk.


Csak hogy mondjak egy ellenpéldát is, mert általánosítani azt nagyon tudtok.

2016. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mindenki általánosít hiszen 100 boltból 95ben kizárólag a profit a lényeg! Az, hogy te egy kicsivel jobb példával találkoztál egyszer (nem jó példával, csak jobbal) attól még a túlnyomó többség szarul tartja az állatokat! Az eladókat se feltétlen a rosszindulat vezérli mert a tudatlanságot nem nevezném rosszindulatúnak. Bemész 10 budapesti boltba ahol foglalkoznak hüllőkkel akkor azt fogod tapasztalni, hogy egyikben se tartják tisztességesen az állatokat.A rossz/nem megfelelő táplálás, hiányos ismeretek az állat igényéről, vitamin és Ca nulla. Vegyünk egy teljesen általános példát!

Kaméleon, cuki szemforgató, 13ezret a hülyének is megér, adják is el dögivel! A kereskedésből haza vitt példányok túlnyomó többsége (min 95%) hiánybetegséggel küzd, alul táplált, ki van száradva. Valamint több mint felének rendszeresen van külsérelmi problémája is.

Ne egy boltból akarjon senki következtetést levonni! Legyen az jó vagy rossz! De jelenleg vissza maradott szellemi képességűnek kell lenni ahhoz, hogy valaki azt hangoztassa, hogy a kisállat kereskedések nagy többsége igenis tisztességes, becsületes és első helyre helyezi az állatai érdekeit.

2016. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
E
2016. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ezt egy szóval nem, mondtam. Viszont a 10 bp-i boltból..... szöveged megint csak egy szép kis általánosítás. Ja, hogy csak Budapestpest létezik? Ki is a szellemileg visszamaradott? :)
2016. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!