Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért fizetünk mindig rá, ha...

Miért fizetünk mindig rá, ha állatkereskedésből veszünk állatot, és nem tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
November végén vettünk egy kifejlett nőstény leopárd gekkót, úgy adták el nekünk, hogy "kamaszkorú" lehet. Szörnyen vékonyka volt, továbbá itthob vettük csak észre, hogy több lábujja csonka, mint amennyi épen van meg neki. A testtartása is furcsa, görbe. A hímmel sem tudtam összeszoktatni, támadó volt vele is, akárcsak velünk. Egyre rosszabb az emésztése, most már egyben üríti ki a táplálékot, még félig sem emészti meg. Dokitól háromszor kapott már kezelést, de nem sok eredménye van, most fogják kivizsgálni majd az ürülékét , nehogy kriptospórája legyen, ami viszont gyógyíthatatlan, és meghal rövidesen. Továbbá egyértelműen nem is fiatal az állat. Az üzletben csak értetlenkednek, nem ismerik el a hibájukat. Jártunk már máshol is így, ott háromlábú hím nappali gekkót adtak el, akiről kiderült, hogy nőstény, és hónapok alatt ő is elment, de akkor legalább az egyik dolgozó legalább utólag elismerte, hogy ő bizony egy nagyon idős példány volt. Mindig azt hittem, az állatkereskedésben a fiatal példányokat adják el, és figyelnek annyira, hogy ne legyen ilyen súlyos betegségük sem. Ennyire nem ellenőrzi őket senki? Egyáltalán honnan szerzik az ennyire leamortizált állatokat? Ráadásul attól is parázok, mi van, ha a hímet is megfertőzte, megharapta párszor igen csúnyán.

2016. febr. 19. 15:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Írhatok neked akárhány boltot, 15éve is ez volt mindenhol. 20 éve hoztam Spanyolországból az első kockásomat. Már akkor ugyan ez ment a boltokkal. Élő eleségállatot akkor talán 30bolt tartott elfogadhatóan az országban, hüllőt egy se. 2002-2005 között 70 boltnak szállítottunk élő eleséget. Láttam cifra dolgokat, hidd el. Igen, csak Budapest létezik. 1 kezem elég hozzá,hogy megszámoljam mennyi olyan bolt van vidéken ahol érdemi hüllő állományt tartanak fenn. (Bp-en se sokkal több mint 10) De nyugodtan körbekérdezhetsz, akár telefonon is, hogy hány olyan bolt van az országban ahol az eladónak van köze az állatokhoz. Ahhoz se kell túl sok ujjad, hogy össze számold. Legtöbb eladónak nehezére esik már az is, hogy egy általános gyengeséget, rossz közérzetet vagy betegséget észre vegyen az állatokon. Nekik ugyan az mintha cipőt árulnának. A szomorú magyar (meg egyébként sok más ország) valóság az, hogy a lehető legolcsóbban beszerezni az állatot. Mindegy milyen körülmények között. Aztán gyorsan nagy haszonnal elpasszolni. Mielőtt ide jössz a hüllős topikba oltogatni és védeni a kereskedőket, legalább legyél vele tisztában merre van az előre.
2016. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Tényleg messze nem 1-2 ilyen esettel találkoztam, beszéltek már velem úgy vidéki állatkereskedésben, mint a kapcaronggyal, pedig csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Hozzáteszem még rosszabb napjaimon is barátságos és mosolygós ember vagyok, akkor is kedvesen kérdeztem. Ahogy korábban is írtam, nem csak én, hanem az egész családom megjárta már szinte, pedig nem is egy városban élünk. Miért abban lenne a hiba, aki pofára esett egy csomószor, és ezért már nem tud bízni az állatkereskedelemben? Tudtommal a vevő kedvére kellene tenni, nem pedig bizonyítványt kiállítani arról, milyen hanyag népség (95%-ban legalábbis), akik még csak nem is állatszeretetből dolgoznak az állatkereskedelemben.
2016. febr. 20. 16:21
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

17-es, abban a Tescoban csak 1 állatkereskedés van. Az egyik eladó, a férfi valóban magyaráz mindent össze-vissza. Legutóbb venni akartunk egy időkapcsolót, náluk 1400 volt, mondjuk az Obiban olcsóbb (fele annyi), erre az a szerencsétlen félreértette az Obit és elkezdi nekünk magyarázni, hogy ha HOBBI időkapcsolót hozz, az legalább 2000. Ez mi? De most komolyan? :D Azt se tudja miről beszél, csak azt nagyon magabiztosan teszi, hogy az emberek bedőljenek neki. A másik meg egy szőke, fiatal lány, akivel még találkoztam. Néztem a vízinövényt (szintén horror ár, bár így meggondolva lehet az is hobbi növény, azért annyi amennyi...), nem ismertem fel, odamegyek, megkérdezem, hogy ezek milyen növények. Erre őőőőőőőő, hát azt nem tudom. Akkor kérdem én mi a jó büdös fenét dolgozik ott? Nem ért ahhoz ami ott van, nem tudja mi az ami ott van, csak van. Milyen munkaerő az ilyen?


Ha már itt tartunk a soproni intersparban is van egy állatkereskedés, bementünk egyszer, hogy vegyünk teknős alakú kalcium tablettát a teknőcöknek. Nem találtuk, szólunk a kereskedőnek, hogy van-e kalciumteknős? Erre azt válaszolja az a gyenge elméjű, hogy ilyen állatunk nincs. Szerintem már általános iskolában is tanítják kémián az elemeket, szóval azért illene tudni, legalább hovatartozás szempontjából, hogy mi az a kalcium (de ha TV-t nézz is kéne tudni a 200 reklámból..). Na de ha ezt még nem is tudja, akkor legalább az állatokkal lenne tisztában egy állatkereskedésben dolgozó személy. Ehelyett teljes mértékű sötétség és némi bunkóság az, ami ezekből a személyekből árad.


Aztán a harmadik kereskedésben meg, akiktől régen elkezdtük felépíteni az akváriumot átcsesztek. Több tízezer forint értékben adtak el nekünk olyan eszközöket teknőstartáshoz, amelyek teljes mértékben alkalmatlanok voltak a teknőstartásra. (Természetesen ez az én tájékozatlanságom is volt, de ez nem mentség arra, hogy ők ezt kihasználták.) Inkább nem írom le azt a nem eggyel, de még csak nem is kettővel kezdődő hatjegyű számot, amit ennek a hibának a korrigálására kellett költenem... Azt, hogy beteg kisállatot kaptunk tőlük, nem is részletezem..


Szóval ne védjük ezt a sok retket, mind haszon-orientált állatkínzó gané. És mondanék én szívesen ellenpéldát, csak hát hiába voltam több tíz kereskedésbe, mind húzta a mézesmadzagot, adta a jópofát, a segítőkészet és végül megpróbált jól lehúzni. Sajnos van amikor sikerült is. Ugye amikor ott hagytunk 40000-et, akkor kaptunk ajándékba egy 700 forintos hőmérőt, ami nem is működött, meg az aljzat köveken tisztán látszott, hogy nem rég lapátolták be valami folyópartról, de 800 Ft kg-ja, meg a napozókő, ami úszott a rozsdában... Undorító bagázs..


Mindezek felismerése után, egy normális állatbarát ember, sose dolgozna ilyen helyen.

2016. febr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
állatkereskedők a leg szemetebbek. eladják az állatot úgy hogy fiatal, aztán a gazda meg csodálkozik, hogy 1-2 éven belül elpusztul az állat nála. --szoval öreg állatot adtak el. tetűs tengerimalacot, stb. meg rengeteg a beltenyészet, szaporítják az állatokat ész nélkül, hogy mindig legyen kínálat. céljuk a pénzkeresés.
2016. febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Gyurókovics Zsomnbor válasza:

Szia! Szerintem nem minden állatkereskedés ilyen!

Nagykanizsán pl van egy nagyon korrekt állatkereskedés.

Itt a linkje: [link]

2021. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, rájuk néztem! :) Sajnos nem ott élek, de örülök, hogy van még kivétel.


Végül három évvel sikerült a kriptós csajszi életét meghosszabbítani, hála Istennek és az Állatorvosi Egyetemnek! :) Azt mondták, kész orvosi csoda történt. Sajnos az állatkereskedésekről általában azóta sincs túl jó véleményem, de örülök, hogy azért akadnak kivételek még. :)

2021. jan. 2. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!