Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » KEZDO VAGYOK! Milyen eksertekn...

KEZDO VAGYOK! Milyen ekserteknos kene?

Figyelt kérdés

Seretnek egy(vizi) teknost!! Egy akvaterrariumba melyik teknos a legjobb?sargafulu ekszerteknos? Ugy hallottam hogy voros fulut mar nem lehet venni.. milyen a sargafulu? Tudnatok egy linket ide rakni a sagafulurol? NEHANY KERDES:-Mit esznek? Ugymond mi a legjobb kaja?

-Ha etetem kivehetem egy lavorba hogy ott egye meg? Ha nem akkor a vizbe vagy a "szarazfoldre"rakjam?

-Muszaj az UV lampa? Nem jo egy asztali? Es este reggel egve kell hagyni?

-Ellehet vinni setalni? A szobaba vagy ki az udvarra? Az udvaron nem fog osszeenni vmt?

-nyaron kb 6-7 ora kozott kivihetem napoztatni?

Leirnatok hogy nektek milyen cuccaitok van?(homero,lapma,stb...)

Es mivel 20-25 evig el 1 teknos nem lesz az h megunom? Ti hogy vagytok? Csak felek nehogy megunjam.. ( nem vagyok olyan.) 12 eves vagyok kicsit keso nem a teknos"neveleshez"? Ti hanyevesen vettetek kaptatok , es most any evesek vagytok? Koszonom hogy vegig olvastad elore koszonom a valaszokat!!!:)



#teknősbéka #akvaterrarium #sargafulu #ekserteknos
2016. márc. 4. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ne vegyél teknőst! Köszi.
2016. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kerlek valaki normalis valaszt adjon!!! :(
2016. márc. 4. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:

már nem lehet sárgafülűt sem venni.

-fagyasztott hal

-az akváriumban egye meg, felesleges kivenni. de ha kiakarod akkor vízzel töltött lavórba

-muszáj az uv. ezen felül melegítő lámpa is kell. nem olcsó mulatság. éjszakára kapcsold le őket, nappal menjen

-nem lehet sétáltatni. mivel vízi teknős, ezért értelemszerűen vízben él, ott érzi jól magát. ne piszkáld.

-lehet napoztatni, de megvan a veszélye.pl hőgutát kap és elpusztul. ha van uv lámpája akkor felesleges amúgy is.

-ha már most ezen gondolkozol,hogy megunod,akkor ne vegyél. várj pár évet,hogyha még mindig szeretnél, akkor vedd meg.


Amúgy: nagy méretű akvárium. külső szűrő. uv lámpa foglalattal. melegítő lámpa szintén csiptethető búrával. vízmelegítő. kimászó. aljzat.

nagyjából ennyi kell első körben. de élő növényeket is érdemes venni neki, beülteni az aljzatba.


jól gondold át és tájékozódj, mielőtt vásárlásra adod a fejed. tarajos teknősnek olvasgass utána, az tartható legálisan is. de vannak egyéb vízi fajok még(iszap,pézsma), nézegess neten utána.

2016. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom!!!!
2016. márc. 4. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Én lebeszélnélek róla. Ahhoz, hogy egy ékszerteknős boldogan és egészségesen éljen, nagyon sok minden kell, amit szerintem te ennyi idősen nem tudsz nyújtani neki. És igen, van rá esély hogy hamar megunod. Ráadásul ha nem raksz a vízbe szűrőt, két nap múlva fekve okádsz, olyan büdös lesz a szobában. Én is csak azt mondhatom, ne akarj teknőst. Mindkettőtök érdekében. :)
2016. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyire seretned azt az ekserteknost,és hogy ő is seretne-e vajon nálad tanyázni.

Fülöp atya voltam.

2016. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Nekem négy teknősöm is van - imádom őket!!


Szerintem nagyon szerethető állatok. :)


De velük is foglalkozni kell ám, pont mint egy kutyával vagy macskával. Ne azért vedd, mert szerinted ők "csak úgy elvannak".


Szeretnek a szobában sétálni, illetve a kertben is, ha van erre lehetőség. Szeretik, ha foglalkozol velük. Az enyémek szívesen másznak az ölembe/fejemre... Édesek. :D Mindig úgy tanultam régen, hogy a nyakamban ült legalább kettő.


Változatosan kell etetni őket, főleg, amíg kicsik: szárított hal (szintén jó, és kevésbé büdös, mint a fagyasztott - de még így is érdemes külön vízben adni nekik), zöldségek, szárított rák, hangyatojás... A lecsapott legyeknek is örülnek. :D


Amint idősödnek, egyre kevesebbet esznek. Nekem kettő közülük idén lesz 20 éves, a másik kettő 15. Ők már csak olyan másfél hetente fogadnak el ételt, több nem kell nekik. A fiatal állatok először naponta, később kétnaponta esznek.


Lehet őket teleltetni, de abba csak akkor kezdj bele, ha értesz hozzá. Egyébként semmi bajuk nem lesz, ha nem telelteted őket - ettől függetlenül télen (még fűtött szobában is) aluszékonyabbak, lomhábbak. Kevesebbet is esznek - ezzel nincsen semmi baj.


Ha úgy gondolod, hogy esélyes, hogy megunod őket, akkor eszedbe ne jusson teknőst (vagy bármilyen állatot) venni!! Ők nem édes kis plüssállatok. Én 9 évesen kaptam őket, most 30 vagyok, és még itt vannak. Költöztek velem többször, végigcsinálták velem kisiskolás korom óta az összes iskolát: érettségit, egyetemi vizsgaidőszakot... Az első munkahelyemet, a saját vállalkozás beindítását... A családi "perpatvarokat" (nekik sírtunk a testvéremmel, mikor a szüleink váltak...), mindent. A család tagjai, hiába "csak" teknősök.


A konkrét kérdéseidhez:

- Mint írtam, külön vízben etesd őket (ez lehet egy lavór). Az elején lehet, nem fognak ennek örülni (attól függ, addig mit szoktak meg), de jobban jársz, mert kevésbé koszolódik a víz. Utána kicsit hagyd őket még ott. Szárazföldön NE etesd őket! Nem tudnak víz nélkül nyelni.

- UV lámba nekem pl. nem volt soha, vízmelegítőjük volt kiskorukban (de ezzel vigyázni kell, nehogy összetörjék). Az UV lámpa jobb amúgy, ha megoldható. Később nem kell, a felnőtt állatoknak tökéletes a szobahőmérsékletű víz is.

- Szoba, udvar rendben (figyelj rájuk, mert másznak, futnak - gyorsak!! - szöknek...) Utcára ne vidd őket.

- Kiveheted őket napozni nyugodtan. Ha kiteszed őket a szobába/udvarra, úgyis a napot keresik majd, és aranyosan kinyújtóznak. :)


De csak ha nem unod meg őket!!

2016. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom !! :) :) lebeszeltetek rola!! (Jo ertelembe!) :)!! De koszonom amit irtatok en sem szeretnem hogy szegeny teki..... meg1x koszonom!! :)
2016. márc. 4. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Idei évtől nem lehet már sárga fülűt sem venni, de én is csak a többiek lebeszélését tudom alátámasztani. Több százezer (nem egy, de nem is kettő) forint egy olyan élőhely kialakítása ékszerteknősöknek, ami jó lesz életük mondjuk első 5 évében. Iszonyú sok pénz és rengeteget kell tanulni róluk és a tartásukról. A hüllőtartás nagyon kényes, nehéz, pénzigényes és felelősségteljes dolog.


#7-es, az alábbit neked írnám.. nem kötözködésből, de brutálisan ordas nagy hibák vannak/voltak a teknőseid nevelésében, tartásában. Ezeknek az eredménye, hogy szegény állat 20-25 évet él és nem kétszer ennyit..


Teknőssel abban az értelemben, amit Te írtál nem kell foglalkozni, pont hogy nem emlősök, nem kell simogatni, nem kell betanítani. Enni kell nekik adni és karban tartani az akváriumot. Ezen kívül csak csodálni és nézni szabad őket. A vízi teknősök vízi élőlények, ergo ott érzik jól magukat, az a természetes élőhelyük, az a természetes közegük. Nem igénylik a sétát és a vállon ülést sem (ezt elképzelni se tudom, nem láttam még olyan teknőst, ami szárazon nyugton maradt volna 5 mp-nél tovább). Szóval teknőst sétáltatni teljesen szükségtelen. A hüllő nem emlős!


Az etetésről írt rész sem igaz ebben a formában. Egyrészt, mivel folyamatosan nőnek, egyre többet fogyasztanak, még ha ritkábban esznek is. Másrészt ahogy öregszenek úgy állnak át a kishalról (ez a fő eledelük) a növényekre (nem zöldség, vízinövény). Kezdetben csak lárvák és kishalak, majd egyre inkább a növényt részesítik előnyben, így úgy kb. fél éves koruktól folyamatosan igénylik azt, hogy számukra ehető, a természetes élőhelyükön is megtalálható vízinövények folyamatos jelleggel legyen bent a vizükben, hogy kedvükre falhassák őket. Felnőtt, öregkorukba is az a normális, ha max. hetente, de esznek halat. Ismétlem, vízinövényeknek folyamatosan lenni kell bent.


Szárított bármit teknősnek nem adunk SOHA. Egyél száraz kenyeret egész életedben, rájössz miért nem szabad nekik azt adni. Fő étel, ahogy már írtam kizárólag a fagyasztott édesvízi kishal. Mindenféle rák, csiga meg egyebek jók kiegészítőnek, de szárítottat sose.


UV lámpa nagyon-nagyon fontos nekik. A páncéljuk megkeményedéséhez, egészséges fejlődéséhez kalciumra van szükségük, ezt a hal csontvázából meg is kapják, viszont uv-b sugárzás nélkül nem képes a kalcium beépülni a szervezetükbe, ez aztán rengeteg betegséget tud okozni, mint pl. puha páncél, páncéldeformáció, stb. Szóval a legalapabb dolgok egyike az uv-b lámpa.


Ilyen a melegítőlámpa is, a napozóhelyük felett 30-35 °C-nak kell lenni mindig. Ez több szempontból is fontos, kell, hogy le tudják dobni a pikelylemezkéket, hogy megtudjanak száradni, hogy a csontjukig átmelegedjenek.


Sima általános világítás is kell, erre a legjobb egy 6500 K színhőmérséklet körüli lámpa, ez helyettesíti legjobban a Nap látható tartománybéli sugárzását.


Vízmelegítő kell kezdetben mindenképp, az oké, hogy öregkorukra jó a szobahőmérsékletű víz, persze figyelembe kell venni az évszakokat is itt.. Mivel kiskorában úgy is kell, így igazán maradhat nagy korára is, nem tudják széttörni. Fogyasztása is elhanyagolható.


A többi úgy tűnik rendben van. Viszont az alapján a szeretetteljes leírás alapján, illetve hogy még egyetemi végzettséged is van, meg kell mondanom, hogy megdöbbent néhol a dolgoknak való utánanézés hiánya és az ebből fakadó hibák rengetege. Azt nem írtad le mekkora helyen vannak, de remélem, hogy legalább egy 1000 literes akvárium, de inkább nagyobb vagy még inkább egy pár ezer literes kerti tóban. Még egyszer mondom nem bántásból írtam le ezeket, de le kellett írni, oda kéne figyelni ezekre a dolgokra a továbbiakban.


Még egy dolog, a jó állattartó nem attól jó, hogy régóta van állata, hanem attól, hogy a legkisebb részletig is utánanézz, hogy mi jó annak az állatnak és ennek megfelelően cselekszik, nem pedig a saját érdekének megfelelően. Minden olyan állat esetében, akiket a természetes élőhelyüktől messzire, más természeti viszonyok között tartanak, mint általában a teknőcöknél, a legfontosabb, hogy az eredeti élőhelyét a legnagyobb pontossággal és precízséggel leutánozzuk, lemodellezzük. Erre jó példa, hogy a teknőcök, mint jó pár más hüllő a Nap sugárzásának nem csak a látható részét használja fel, hanem az uv-t és az infrát is. Ezért kell nekik háromfajta lámpa, hogy mint a háromfajta sugárzást megkapják.

2016. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

Elmentek ti a fenébe a 0%-okatokkal és kioktatásotokkal.


20 éves teknősöket tartok, és köszönik szépen, remekül megvannak.


A kioktatásaitokat meg el sem olvasom. :D Marhára nem érdekeltek. :)


Az állatorvos rendszeresen látja őket, minden alkalommal megjegyzi, hogy ilyen jól tartott állatokkal ritkán találkozni. Minden ételt/vitamint csak szakboltban meg orvostól veszek, az ő ajánlásukra. Bocsánat, ha nekem az többet ér, mint a ti hülyeségeitek. :D

2016. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!