Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Be szabad rakni az ékszerteknő...

Be szabad rakni az ékszerteknősöm terráriuma aljába "talajt", vagyis apró kavicsokat?

Figyelt kérdés
Egy sárgafülű ékszerteknősöm van, már 2 éves, kb. 10 cm a páncélja hossza. Félek, hogy az apró kavicsokat lenyeli, vagy valami ilyesmi. Vehetek neki, nem fogja lenyelni?
2010. ápr. 3. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem igen :)

ésnem eszii meg :D

10centi jajde picíí !

2010. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém alatt volt kavics is, homok is, nem igazán ette meg. Annyira nem hülye szerintem.
2010. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi! ^^ Egyébként nem pici, legalábbis nekem, meg a nagymamámnak, nem mer a közelébe menni, mert "Olyan naaaaagy!" xD Pedig még Ő babusgatta, amikor pár centis volt. :D Akkor meg is keresem a halaim tartalék kavicsait, és töltök bele, majd meglátom az eredményt. :)
2010. ápr. 3. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:

elsővok

sok szerencsét :)

2010. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát...csak annyit hogy nekem most van 2 féléves ékszerteknősöm és a nagyobbik már 7-8centi.
2010. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És? Már bocs. Mindegyik teknős másmilyen, a személyisége, az alkata... Nem körbe a páncélja, hanem olyan hosszú. Kb. négy centisen kaphattam, két éve a szülinapomra. Szívesen megmérem neked a páncélja hosszát pontosan. Különben odaírtam, hogy körülbelül!, nem panaszkodhatsz. Lehet hogy több, de az is lehet, hogy kevesebb. Én minden nap adok neki enni, szárított-, illetve fagyasztott halat, shrimpet, szívmixet, lisztkukacot, néha ezt, néha azt. Hetente etetek vele vitamint. Napközben gyümölcsöt, zöldséget kap "nasinak". Nem tudom, hogy te mivel, és hogyan eteted, ugyanis attól függ. Ennyi. ;)
2010. ápr. 4. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan adhatsz neki kavicsot, ha eszik is belőle, nem lesz semmi baja. A teknősök nem hülyék szerencsére.
2010. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igaza van a kérdezőnek. most vettem nemrég két teknőst, egyik fele akkora volt mint a másik és tesók :) egy kelésből... változó hogy mekkorára nőnek meg, ők sem egyformák.

kérdésre: enyimek sem eszik meg a kavicsot (nagyobbak sem) de ha megis eszi héba-hóba az segíti az emésztését

pusssz

2010. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz a kavicstól, sőt még jó is nekik, mert segít az emésztésben, ha lenyelik. Ugyanúgy ki is jön belőlük. Szóval nem baj, ha egyet kettőt néha néha bekap, nem olyan hülye, hogy baja legyen tőle:)
2010. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2010. ápr. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!