Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elütöttek egy teknőst, mit...

Elütöttek egy teknőst, mit tehettem volna? Undorító dolgot tettem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a mai nap folyamán biciklivel mentem két város között egy forgalmas út melletti bicikliúton. Siettem, így gyorsan hajtottam, de feltűnt hogy az úton egy egész nagy ékszerteknős a házába behúzódva forog, gondolom a kocsik szele miatt. Későn vettem észre hogy az egy teknős és nem álltam meg. Gondolkodtam hogy visszamenjek és lehozzam az útról de sorra jöttek a kocsik, kamionok megállás nélkül. Nem lett volna időm megfogni és elvinni, mert engem ütöttek volna el. Otthagytam, nagyon bűntudatom volt. Reménykedtem hátha elmászik vagy valaki megáll és arrább viszi, esetleg kikerülik vagy úgy mennek át rajta hogy nem éri a kerék. De nem, visszafele jövet láttam ugyanott, sajnos mar elütve. Teljesen kilapították szegényt a kocsik. :'( Szörnyen bűntudatom van, egész úton ezen gondolkodtam... hogy mit tehettem volna. Úgy érzem mintha én tehetek róla.
2016. ápr. 12. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Ne legyen bűntudatod, van ami ellen nem tehetsz semmit.


Egy teknősért - hiába élőlény - semmiképp ne kockáztasd a saját épségedet. Vagy másokét. (pl. ha épp mész a tekiért, és egy sofőr félrerántja miattad a kormányt)


Az is lehet - már ha ez téged megnyugtat - hogy eleve súlyosan sérült volt a teki, és így hamarabb túljutott a szenvedésen, mint hogy pár óra/nap múlva távozzon el.

2016. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
ne legyen bűntudatod, de azért ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz próbálj tenni valamit!
2016. ápr. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod, ahogy te is írtad, nem tudtál tenni semmit. Az életedet meg akármennyire is egy állat is élőlény, de butaság lett volna kockáztatni egy állatért. Pláne, hogy lehet, már akkor is sérült, menthetetlen állapotban volt. Akkor tettél volna butaságot, ha berohansz a forgalomba, ki tudja, azzal milyen balesetet okoztál volna...

Itt ha felelősség terhel valakit, akkor azokat, akik megállhattak volna, de nem tették.

Te pedig aztán végképp semmiről nem tehetsz!

2016. ápr. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, gondolj arra, jöhetett volna akkor épp egy busz tele emberekkel, és a sofőr lehet úgy rántja el a kormányt, hogy tömegkarambolt okoz vagy hasonlók. Nem igazán az élet körforgása ez, de sajnos rengeteg állatot ütnek el autók.
2016. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Igen-igen, az is lehet hogy ha visszafordul érte akkor becsapódik egy 100 km-es meteor... Jó ennek talán kisebb lett volna az esélye, de akkor sem kell ez a sok "ha".


Segíteni kellett volna és bármennyire is tűnök gonosznak, jogos a bűntudatod, mert ismétlem, segítened kellett volna. Viszont most már nem tudsz mit csinálni, szóval ne túráztasd magad rajta, csak magadnak ártasz vele. Ezután ilyen helyzetekben mindig állj meg és segíts. Nem kell kiugrani a járművek elé, lehet azt biztonságosan is csinálni. Így legalább lesz értelme szegény halálának, mert legközelebb már ebből a példából tanulva segíteni fogsz.

2016. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!