Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorító, hogy...

Csak szerintem undorító, hogy pénzért adnak el kisállatokat?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy egy megadott összegért adják el a kisállatokat az emberek. Ez az egész csak szerintem undorító? Hiszen nekik van lelkük, érzésük. Ez olyan, mintha embert adnának el. Bár lehet, hogy rosszul gondolom és csak nagyon szeretem az állatokat. :D De azért kíváncsi vagyok. c:
2016. febr. 24. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Milyen kisállatra gondolsz?
2016. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Magánszemélyre, kereskedésre, tenyésztőre?
2016. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van. Én is elfogadnék ingyen, kiscsirkét, kacsát, libát. Nehogy már pénzt kérjenek érte.
2016. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Úgy van, be kell zárni az összes kisállat kerekdeést!A kisállatok menjenek azokhoz akikhez akarnak (vagyis senkihez, éljenek a saját életterükön)!

Tícsák be a focisták adásvételét is, hiszen nekik van lelkük, érzésük!

A boltos adja ingyen a kenyeret, hiszen neki ott van a polcon, csak le kell vennie! Akkor miért kér érte pénzt?


Sejted már kérdező?

2016. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
38%

És akkor az ember ne vehessen kisállatokat?

Vagy ha ingyen adnák öket akkor meg még kevesebbet "érnének".

Szerintem te csak nagyon szereted az állatokat..és ez egyáltalán nem baj szerintem, csak ezekhez a dolgokhoz másképp nyúlsz hozzá.

2016. febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nézd, én pl. nagyon hobbi szinten tenyésztek kisemlőst.

Évente 1-2 alom, csak hogy fenntartsam a nagyon gondosan kialakított vérvonalat.

Bizonyos ár alatt nem adom el a kölyköket. Nyilván nem a pénz miatt, mert elég egyértelmű, hogy ez egy ráfizetéses hobbi, de nagy örömöt okoz számomra:) Az állatok, a genetikai háttér nyomon követése, a párok kiválasztása, az almok időzítése, a kicsik felnevelése, az új gazdi öröme, amikor elviszi a "kiválasztottat" stb. DE! Nem akarom, hogy a kicsik rossz körülmények közé kerüljenek, ne adja ég, kígyóeledelként végezzék! Ebben nem látok semmi undorítót. Szerencsére 90%-ban kifejezetten jó helyre kerülnek a kölykök, és sok gazditól rendszeresen kapok képeket, infókat is, aminek mindig örülök, mert látom, hogy a kicsiknek jó soruk van, és milyen örömet okoznak a gazdiknak:)

2016. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A tenyésztő pénzt és időt áldoz arra, hogy tenyésszen. A munkát, szakértelmet meg kell fizetni. Másrészt sokan az ingyen állatot nem becsülik, ezért is kérnek el a menhelyek is egy minimális összeget az örökbefogadásért.
2016. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nézd, én is állatbarát vagyok, de én ezt azért értem meg, mert egyéb költségekbe kerül az állattal való foglalkozás: először is, a kis állatka útja legtöbbször tenyésztőtől indul, legalábbis ezekért szoktak jelentősebb összeget kérni. A tenyésztő idejét , munkáját áldozza az állatkára -erről nyilván nem az állat dönt, de itt nem is ez a kérdés-, gondozási, etetési költségei vannak, ő -hasonló okokból- szintén megvásárolta másoktól a tenyészállatot azért, hogy fajtiszta utódok lehessenek; vagy ki tudja, hova vezetnek időben hátrafelé a szálak, de egyszer csak elkezdett valaki ügyelni arra, hogy megmaradjon az állatka vérvonala és gondolta is őket. Egyéb költségei is felmerülhetnek, pl útiköltség.


Mi emberek is költünk önmagunkra és gyermekeinkre, útiköltséget, élelmet stb, és mégsem tartjuk ezt emberkereskedelemnek. A fenti példa bár az állatkereskedés esete, de ez csak egy elnevezés , hiszen a felnőtt embernek a gyermeke eltartása részben hasonló eset, mégse gyermekkereskedelem.


Sőt, ha úgy vesszük, a dolgozó ember esete is hasonló, mégse hívjuk emberkereskedelemnek, bár itt azért felmerül, hogy mégis lehetne így hívni, de csak egy sajátos tényező miatt: amiatt, amilyen a (kapitalista) rendszer: a dolgozó ember munkába jár, kapja érte fizetését (ám de a rendszer sokukat kihasználja, méltánytalanul fizeti őket, rákényszeríti egészségtelen munkára, pl jobb híján és így tovább). Tehát a munkáltató kvázi megvásárolja az embert, még sincs szó emberkereskedelemről, ha legális a munkavégzés. De azért ez az eset már necces... Komolyan mondom, h egy állatkereskedés kevésbé kereskedés, mint a kapitalista rendszerben a munkaerőpiac!!


Azonban ha az állatka útja egy gazdiig nem a fenti, tehát nem fajtatiszta, hanem csak pl sok kölyök van az alomban, akkor szeritem nem fair elkérni érte pénz, bár különleges indokok esetén rendben való lehet pénzt kérni érte, persze ahhoz mért összeget. Más kérdés, hogy akár fajtatisztát is lehet ajándékozni, adott esetben, de a fajtatiszta szinte mindig költségbe került és tenyésztőig lehet visszavezetni, tehát a tenyésztő elkérheti a feladataiért, mukájáért cserébe a pénzt. Aki meg úgy ad el fajtatiszta állatkát, hogy nem tenyésztő, az viszotn pénzért vásárolta tenyésztőtől, tehát ő mint nem tenyésztő is elkérhet az állatkáért pénzt, ezt én normálisnak látom.


Számomra inkább az undorító, hogy megölik az állatokat a húsáért, szőrméjéért, és még ennek tetejében pénzt kérnek érte. Oké, h van vele munkájuk, na de miért ölik meg?? Indiában évezredek óta százmilliónyi vegetáriánus ember él (manapság meg milliárdnyi). Ezer indok szól a vegetáriánizmus mellett, és az állat sorozatgyilkosság ellen.

2016. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Jesszus, de megindult a válaszadások sora itt. :D

Mire post-oltam a válaszom, hét másikat post-oltak előttem. :D

2016. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha csak ingyen adnák az állatokat, nem is csak nem érné meg, hanem felelőtlenség is lenne. Mert pl vannak olyan állatok amik nagyon igénylik a törődést, játékokat (mind a gazdival, mind tárgy formájában) és még elég sok dolgot. És ha költessz rá egy bizonyos összeget, akkor már van valami, ami miatt neked sem érné meg kidobni.
2016. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!