Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánkat egy héttel ezelőtt...

A kutyánkat egy héttel ezelőtt elütötték, testileg felépült de lelkileg sajnos még nem. Mivel tudnánk rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Nem mer kilépni a kutyaólból sem ha pedig kitesszük akkor nem mer mozdulni nyilván még mindig fél hogy elütik ha megpróbáljuk megmozdítani akkor agresszívan reagál.Vki tudna esetleg tanácsot adni hogy segíthetnénk rajta?Előre is köszönöm.

2015. dec. 7. 21:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
19%
Úristen...ez a kérdés most komoly??? Mivel tudnátok rajta segíteni? Talán azzal, hogy jobban kéne rá vigyázni!! 4 kutyánk van..főutcára néz a házunk a 20 évem alatt egyszer sem szökött meg egy kutyám se pedig még be sincsenek zárva hogy ki akarjanak menni körülnézni!
2015. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy felépült testileg? Nem lehet, hogy fájdalmai vannak?

1 hete gubbaszt a kutyaólban? És agresszív felétek szemben???

2015. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Remélem állatorvos mondta,hogy felépült már.Elképzelhető,hogy még fájdalmai vannak,vizsgáltassátok meg mindenképp!

Legyetek vele türelmesek,ne piszkáljátok,majd előjön,ha szeretne.Esetleg jutalomfalatkákkal csalogassátok ki.Szegényke:(

2015. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs első de nem fogjuk a kutyánkat élete végéig egy szaros kis udvarban tartani néha kiengedjük egyébként meg az úton ahol elütötték a megengedett sebesség 10km/h ez a nyomorék meg ment vagy 40-el csoda hogy életben maradt,ja és még vmi az előző kutyánk 10 évig élt és egyszer sem ütötték el.Nálunk földút van nem kövesút.A többieknek köszönöm.
2015. dec. 7. 23:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"néha kiengedjük"

Jaah, önsétáltató kutya? Gratulálok... Csak úgy mondom, hogy a törvény szerint a kutya nem lehet a gazdája nélkül lakott területen, mert egyrészt bárkit megharaphat vagy csak szimplán elviszi a sintér ha zavar valakit, és életveszélyes, amit megtapasztalhattál te is. Remélem megtanultad a a leckét és nem kockáztatod újra a kutyát életét, mert ebbe a kalandba bele is halhatott volna...


"egyébként meg az úton ahol elütötték a megengedett sebesség 10km/h ez a nyomorék meg ment vagy 40-el"

Ilyen az emberi természet. Sokaknak ez nyújt szórakozást, hogy ráhajtanak a kóbor kutyákra (honnan is kéne tudnia a sofőrnek, hogy van gazdája?). Ne bízd a kutyád életét idegenekre (azaz ne hagyd egyedül csatangolni).


"előző kutyánk 10 évig élt és egyszer sem ütötték el"

Ezzel azért nem büszkélkednék, amikor a kutyák általában a 15 évet is megélik normális körülmények között...


"Nálunk földút van nem kövesút."

A TÖRVÉNY a földútra is és a kövesútra is vonatkozik: a kutyának nincs helye kint a gazdája nélkül!

2015. dec. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy állatorvoshoz ugye elvittétek a kutyát?? Mert arra nem válaszoltál.
2015. dec. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Komolyan ember mintha én lennék az első akinek elütötték a kutyáját ha krtizálni akarsz vkit akkor keress vkit a saját házad táján.Tanácsot vártam nem kioktatást.Már leírtam hogy testileg szerencsére rendben van,sétálni már tud sőt,de ezzel a félelemmel nem tudunk mit kezdeni. Persze időre van szüksége csak arra gondoltam vhogy esetleg segíthetnék rajta.
2015. dec. 8. 02:12
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen kóbor kutya meg sintér ha tudnád hol lakunk.A legközelebbi sintér 30km-re van.Több mint húsz éve él egymás mellet 4 család köztük az enyém és érdekes még nem történt semmilyen "incidens" pedig az övéik is "szabadon" vannak.Majd pont tanyán ahol szántóföldek vesznek körül fogom pórázon sétáltatni.Közel s távol ez az egyetlen út.Ja az illető már évek óta ismerősünk úgy hogy tudta hogy a miénk.Tisztában vagyok vele hogy én is hibás vagyok nem kell emlékeztetni.Húzd ki magad hogy ilyen gazdája van a kutyáidnak.
2015. dec. 8. 02:31
 9/14 anonim ***** válasza:
MÉG MINDIG NEM VÁLASZOLTÁL ARRA HOGY ELVITTÉTEK ELVITTÉTEK-E A KUTYÁT ÁLLATORVOSHOZ?
2015. dec. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha az állatorvos szerint is egészséges, akkor hívjatok házhoz kiképzőt, aki segít megoldani a kutya problémáit. És ne engedjétek ki egyedül "sétálni".
2015. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!