Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Panelban szeretnék valamilyen...

Panelban szeretnék valamilyen szárazföldi teknőst tartani. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Görög teknősre gondoltam. Nekik mekkora helyre van szükségük? Egyedül is elvannak? Vagy más javaslat? :)

2016. nov. 17. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lakásban ne, mész mindig utána kakit szedegetni?

De tessék:

[link]

2016. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

olvasgass utána a tartásának és ha lehet beszélj olyanokkal,akiknek van ilyen teknősük.

semmiképp se ugorj bele meggondolatlanul vagy bizonytalanul. egy ilyen teknős jó eséllyel életed végéig élni fog. tényleg simán leélnek 60-80 évet is ha jól vannak tartva.

panelban annyi nehézség van amúgy,hogy kerti föld kell nekik aljzatnak. enni meg lágyszárú gyomokat esznek.szóval hetente többször el kell majd menned gyomokat szedni(vegyszer és autómentes övezetből).ez mennyire fér bele?van rá lehetőséged?

sajnos a paprika,paradicsom,saláta meg az ehhez hasonló kaják nem jók nekik,hiába tartják sokan ezeken. súlyos vitaminhiányhoz és páncéldeformálódáshoz vezet:/ ugyanúgy ha nem kerti föld van alatta az ízületei is bánthatják .

szóval van 1-2 dolog amire figyelni kell. ilyen még a világítás.

melegítő és uv lámpa is kell nekik.

hely terén egy kisebb teknősnek még nem kell nagy,de később legalább 1,5-2,5 m2 alapterületű hely kell neki

így most sok lenne leírni mi kell nekik. de ha érdekel,akkor tényleg feküdj neki a témának. bújd a honlapokat,fórumokat. és én még egy könyvet is ajánlanék [link] ez nemrég lett kiadva,szóval friss infók van benne, nem a tipikus elavult hüllős könyv,amiket lehet kapni,hanem tényleg jó.

ja és ha vásárlás mellett döntesz,akkor mindenképp tenyésztőtől vegyél. kereskedésben sajnos elég beteges egyedek vannak és még drágábban is

2016. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!