Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kis gekkó nem eszik?

Kis gekkó nem eszik?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja van nálam, az elején szépen evett, vadászott magától, de már legalább másfél hete nem hajlandó enni. Pár napja a fejét fogva szájába nyomtam pár tücsköt, de most nem sikerült, nem hajlandó kinyitni sem a száját.

Mi lehet az oka? Mitől változott meg így hirtelen?

Fiatal még, kb 3 hónapos lehet. Elvileg 2-3 naponta kéne nekik enni adni, nőnie és híznia kéne. De hiába akarok én neki enni adni, ha nem eszik magától.


2016. nov. 22. 00:41
 1/5 anonim válasza:
Milyen fajta gekkóról van szó? Nem volt valami változás ami stresszeli? Nem csak a terráriumban, hanem akár a szobában. Nincs hideg? A kényszerített etetést nem nagyon ajánlanám, mert a legtöbb gekkó szorítás esetén képes az önnyúzásra.
2016. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi, leopárdgekkó.

Nem volt változás, nappal 30 fok, éjszaka 20-22 fok van nekik. Kis társa beteg volt, addig ő szépen evett, most a másik gyógyulni kezdett, eszik, erre most ő nem. Nem félnék ha lenne vastag farka, lenne miből fogynia ha sztrájkolna. De szerintem ő még fiatal ahhoz, hogy megengedhesse magának hogy ne egyen. Vagy próbálkozzak minden este, hátha enni fog ha nagyon éhes?

2016. nov. 22. 11:49
 3/5 anonim válasza:
Mivel eteted? Hogy szoktad etetni?
2016. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig kaptak már szöcskét meg lisztkukacot, most barnatücsök és viaszmoly lárva van otthon.

Külön kivettem őket egy kisebb helyre, mert picik még és túl nagy a terrárium arra hogy vadásszanak, elbújnának a kaják. Szépen vadászott, nem volt gond neki a másik hely. Aztán egyik etetésről a másikra meggondolta magát, elfordul a kajától. Pedig péntek este evett 3 kisebb tücsköt, éhesnek kéne már lennie.

2016. nov. 22. 22:24
 5/5 anonim válasza:
A leopárd gekkó éjjeli állat, ha van tálad akkor a lisztkukac nem mászik ki, azt hagyd a terráriumban. A tücsköket is benne hagyhatod szerintem, mivel csak azt szeretik ami mozog és vadászhatnak.
2016. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!