Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 5 napig hidegben volt a...

5 napig hidegben volt a teknős. Nem lóg a nyaka, bent van a házában, de nem mozdul. Ékszerteknősről van szó. Fel fog ébredni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnálatos módon 5 napig nem voltunk itthon és akire rábíztuk, hogy feleljen az ékszer teknősökre véletlen kihúzta a vízmelegítőt. (egy oylan heylen vannak, ahol alapból hűvös van, főleg így télen). Láttul le voltak fagyva, de tudtam, hogy még éltek. Most visszaduguk nekik a vízmelegítőjüket és várunk. Azóta az egyik adott életjelet mozgott. A másik azóta sem akar mozogni bent van a házában. Elvileg ha nem lóg a nyaka akkor még él nem? Köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 24. 22:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól vannak!

De azért kicsit jobban utánajárhatnál annak, amit a tekikről tudni kell. A méretre adott válaszodból ordít, hogy nem tudod, mi fán terem az ékszerteknős!

"Ékszerteknőshöz képest szerintem olyan átlagos" Egyrészt nem írtad, hány évesek. 1 éves korban más az átlag méret, mint 10 éves korban.

De tegyük fel, hogy evidensnek kellett volna vennem, hogy kifejlett tekikről beszélünk. "kicsit kisebbek, mint egy normál felnőtt ember tenyere" - írod. Nos, a felnőtt teknősöknél nem ez az átlag méret, pláne nem az átlagnál nagyobb! Vagy lehet, hogy nem tenyérméretre, hanem teljes kézfej-hosszra gondolsz?

2017. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Üdv!

Hát, most így szépen megkérdezem, Te mint hozzáértő magyarázd el nekem, hogy miért, jobba ha tudom mekkorák a teknősim, illetve mekkora az átlagméretük. Tudod mióta megvannak sok mindennek utána néztem, de ennek pont nem. Nem hiszem, hogy ettől jobb lesz nekik ,hogy tudom mekkorák. Vagy talán le kellene mérnem őket mérőszalaggal?

2017. jan. 9. 20:16
 13/15 anonim ***** válasza:
20 centisre nőnek
2017. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Senki nem akar támadni, de a 11-esnek igaza van. Ha nem tudod, mekkorára nő meg egy ékszerteknős, akkor hogyan tudnál gondoskodni arról, hogy megfelelő méretű akvaterráriumot szerezz be? Vagy az a terv, hogy mindig lecseréled nagyobbra? A kifejlett állatok életterének kialakítása százezres nagyságrend, kár plusz pénzeket kidobálni az ablakon a közbülső növekedési fázishoz való akvaterráriumokra, amik egy idő után már nem lesznek jók.

Meg aztán furcsa is, hogy nem érdekelt, mekkorára nőnek. Valóban nem leszel ettől rosszabb gazda, csak hát a legtöbb állattartót érdekelnek az ilyen alapinformációk, és kedvtelésből is tanulmányozzuk a kedvenceinket.

2017. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értelek és elfogadom a válaszodat is. Ugyan kérdés már teljesen irrelevbáns, mind a két teknős teljesen jól van és jól érzi magát. Nem a helyüket nem fogom állandóan cserélgetni, véleményem szerint a jelenlegi akváriumuk nekik teljesen tökéletes bőséges hellyel, kis kiülővel meg minden alapfelszereléssel ellátva (vízforgató, melegítő stb...) Minden esetre köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 18. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!