Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen lámpák kellenek a...

Milyen lámpák kellenek a szakállas agáma terráriumába?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

1-2 felnőtt állatnak (mivel egy kifejlett állat hossza átlagosan 45-50 cm) a minimális méret 120x60x60 cm, több állatnak minimum 150 cm-es hosszúság kell. A fűtést az állat behelyezése előtt tanácsos néhány napig üzemeltetni és a hőmérsékletet ellenőrizni.


Nappal 28-35 °C, éjszaka 20-22 °C az optimális. Biztosítsunk nappalra állandó hőmérsékletet. Persze a sütkérező helyen legyen melegebb 35 °C-nál, de azért ne süssük meg az állatot!


UV-B sugarat kibocsátó neoncső jó lenne napi 10-12 órás megvilágítással


fűtéshez használhatunk:fűtőkábel,fűtőlap,fűtőkő,kerámiamelegítő

2010. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Veszel egy 60 centis repty glow 5.0 neon fénycsövet,

vagy ha nincs hozzá armatúrád, és nem is akarsz venni,


akkor egy repty glow 5.0 izzót.

ezt betekerheted egy sima lámpa foglalatba.


5ezer Ft mindkettő.


Ez azért kell neki, h a B vitamin be tudjon épülni a szervezetébe, szal ha nincs ilyen lámpája, akkor megdöglik, ez sugároz neki UV-b sugarat, minden hüllőnek ez kell, ha nincs neki rendes nyári napsütés :)


Melegítésre meg ha nincs most pénzed, akkor a rendes terrárium fűtő helyett egy ideig használhatsz sima 100wattos égőt is, az is felfűti 28fokra a terráriumot ha rárakod a terrárium tetejére, a rácsra.


Viszont az égőket kívülre rakd, nehogy megégesse az agámát.

2010. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 100 wattos égő fűti a terkót, nappaligekkót tartok benne, hát nekem nagy terráium van, és egy égő fölül felfűti olyan 31 fokra, alul meg olyan 26 fok van kb.


Még nem tudtam venni fűtőt, mert a terrárium, meg a repty glowl lámpa + armatura + gekkó + digitálishőmérő és páramérő, hát ez úgy összesen azért elég drága volt.


Majd köv hónapban veszek fűtőt, addig jó ez is :)

A gekkó jól érzi magát.

Este meg olyan 25 fokra megy le, mert a lakásban kb annyi van mostanában alapból.


Nyáron meg ez csak több lesz. Szal nyáron este nem fogsz tudni 22 fokot csinálni, max ha egy számítógép ventillátorral fújod, vagy nem tudom :)

2010. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké,köszi a válaszokat:))
2010. máj. 4. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!