Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehetséges, hogy a teknősöm...

Lehetséges, hogy a teknősöm még mindig téli álmot alszik, vagy megvakult?

Figyelt kérdés
Abszolút nem nyitja ki egyik szemét sem, de mozogni mozog, bár enni nem eszik, hiába dugom oda az orrához a táplálékot.
2010. máj. 10. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta van meg? Mert lehet, hogy a nem megfelelő táplálék miatt vitaminhiányos lett, ami hályog kialakulásával, páncél puhulással jár. Orvoshoz vele!
2010. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vok teknőstartó, de ha nem nyitja ki a szemét az nem hályogtól van, attól ki tudná nyitni, és látszana a hályog. Inkább nem kelt fel rendesen, azért nem is szeik még.
2010. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is az a fura, hogy nem eszik. Nyáron lesz 2 éve, hogy megvan. :)
2010. máj. 11. 11:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Vitamin- és kalciumhiány. Adj neki szemcseppet (A vitamin) és HALAT (kalcium)! A teknősöknek az az alapkajája, nem a rákocskák, meg a müzli. Ha tudsz, vegyél neki tubifexet (élőt), az ingerelni szokta őket, és vakon is elkapják. Ha elkezd enni, akkor told neki a halat, ha nem, akkor talán segít a fejére csöpögtetett Calcimusc injekciós oldat (allergiára adják a gyógyszertárban). Nekem már volt, hogy bevált. Ami még jó, az a napoztatás, de csak ésszel, nehogy megfőljön, vagy megfázzon a teki. Ja és ne üvegen keresztül, úgy nem sokat ér.
2010. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Ahogyan belegondolok, lehet igazad van, mert anno száraz táplálékot adtam neki /szárított kukac, hal, meg ilyesmik /, de nem volt a boltban, aztán ilyen színes zabpehely szerűséget hoztam neki. Ette egy ideig, aztán jött az ősz, és becsukta a szemét, azt hittem téli álmot alszik, mert hallottam róla, hogy szoktak aludni a tekik. Köszi, megfogadom a tanácsodat, akkor veszek neki ismét olyan szárított halat, meg ha jó idő lesz, meleg, meg napos, akkor kiviszem levegőzni és napozni pár percre.
2010. máj. 12. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!