Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire erős egy leopárd...

Mennyire erős egy leopárd gekkó harapása és hogyan lehet kézhez szoktatni egyszerűen?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves gekkóm pár napja, és szeretném kézhez szoktatni.Eddig egyszer sikerült úgy hozzá érnem, hogy nem visított meg kapott volna felém.
2010. máj. 15. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemrég kaptam én is gekkuszokat, de nálam nem volt semmilyen probléma...

Sokszor vedd ki és ne csak akkor, ha engedi.. szokja csak meg a szagod és a kezed érintését. Persze ne korlátozd nagyon a mozgásában, mert akkor rossz élménynek fogja fel, és még jobban agresszív lesz.

Amúgy nem hiszem hogy túl erős lenne a harapása, pláne egy fél éves példánynak.

Kitartást:)

2010. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hozzám is fél évesen került két leopárdgekkó.Egy hím és egy nőstény.Eleinte nagyon féltek,mert akitől hoztam,az nem nyúlt be soha hozzájuk,csak a kaját dobta be.Először menekültek,sikítottak,próbáltak megharapni.Persze olyankor még csak nyúltam feléjük.Aztán fokozatosan elkezdtem a hátukat simogatni,lassan megszokták.Most kb. másfél évesek.A nőstényemet már néha kezembe tudom venni,bár nemigazán szereti,és már a hímet is sikerült,ami eddig elég vad volt.

Hát próbálkozz vele,de fokozatosan,mert stresszként élheti meg,és teljesen elidegenül tőled.

Sok sikert! :)

2010. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az állatkereskedésben ahol vettem, az eladó benyúlt és kivette minden nyikkanás nélkül.Nem tudom itt miért csinálja.Ma is próbálkoztam de sok változás nem történt.Egyszer-egyszer megtűri a hátához érést, de már "borzolja" fel magát szinte egyből az érintésre.Stresszelni nem szeretném, szóval akkor marad az óvatosan piszkálgatás :)
2010. máj. 17. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a leopárd gekkó éjszakai állat ezért inkább csak este próbálj benyúlkálni hozzá, nappal hagyd őt aludni. Sok türelem kell hozzá, de előbb-utóbb kezes lesz. Az a lényeg, hogy ne add fel! Ha megharap az se gond (kb mint egy egér harapás)
2010. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

engem egyszer "megharapott" nem fájt xd csak felsikkantottam egyt mert váratlanul csinálta XD.... 14/L

am sokszor simiztem meg kivettem és igy már megszokta

2 gekóm is van

2010. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!