Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam a lakásba 1 siklót...

Találtam a lakásba 1 siklót és ez milyen sikló?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam 1 kb 15 centis siklót a lakásban

azt szeretném tudni mijen sikló és mit eszik.

Képek:

[link]

[link]


2010. máj. 31. 15:34
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ez komoly? És te etetni akarod? Hát inkább hívd fel azt a szakértőt és vitesd el...
2010. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
DEee édesss.... :):):):) ugyan ilyet találtam én is a ház előtt...:) nyugodtan tartsad meg.. sztem kis békákat pókokat bogarakat kis halakat eszik. puszi...
2010. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Előző...XDXD minek ehhez egyébként szakértő..? (2.válaszoló voltam:)) 15/L
2010. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia. Én patkánysiklónak nézem. Persze nem vagyok szakértő, de arra hasonlít a legjobban. Ha teheted vegyél neki még ma tőzeget illetve lehet venni állateledel boltokban úgynevezett napos egeret (ami pár napos) és az ilyen bébi siklókat avval szokták etetni. Vagy ugyan ilyen csak napos patkány. Célszerűbb lenne ha először élőt vennél neki ha van a boltban ha fagyasztott van csak azt fel kell melegíteni, hogy a kis kígyó érezze a préda melegét. De azt úgy is elmondják ott neked. Ja és mindenképp rakj elé vizet. Baromi szomjas lehet. :) Szerintem egy befőttes üveg tetejébe is tehetsz akár ugyan is a kígyók akár ebbe is ürítenek meg fontos, hogy bele férjenek beletekeredve. A vizet naponta cserélni kell természetesen. A terráriumot pedig ne dugd sötét helyre és ne tedd ablak közelébe nehogy megfázzon és vigyázz nehogy megszökjön mert nagyon nehéz ám elkapni őket.


Remélem segítettem. :)

2010. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja és 16/l (az előző)
2010. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Pfff..lakasban siklo....ember johogy nem tarantula vagy krokodil...amig nem jonnek a fiuk a szerrel beporolni a lakast en kikoltoznek :))
2010. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen

de ez sikló nem tud bébi egeret enni mert csa fél centi a feje akkor mit agyak neki?

2010. máj. 31. 16:33
 8/18 anonim ***** válasza:
Engedd el...MO-n minden kétéltű és hüllő védett..ugyse tudnád életbe tartani fölöslegesen meg ne öld meg!Csinálj a fejéről egy képet oldalról...Vidd el egy erdőbe víz közelébe (valami jobb félére ne ilyen csöves helyre) és engedd el. Magyarországon nem él patkánysikló..főleg nem 15 cm körül..
2010. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez egy lábatlan gyík, gyerekek....

Nem fog enni (egyébként szöcskéket és hasonlókat eszik), el kell engedned, mert el fog pusztulni.

(bárhol elengedheted)

2010. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

20:50-es vagyok.

A latin neve amúgy Anguis fragilis, nyugodtan üssétek be a gugliba.

2010. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!