Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitcsináljak? Most ettem hús...

Mitcsináljak? Most ettem hús levest és a utolsó falatoknál találtam benne valami fehér kb 2centi hosszú izét ugynézki mint a csont kukac amivel halásznak este 7kor lett kivéve a hús a fagyasztóból és reggelig olvadt a lakásba. Ekkor kerülhetett bele

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 15:30
 1/9 anonim válasza:
A kukacot tedd bele valami kis tasakba és irány az ügyelet!
2011. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Xd
2011. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt attól függ, honnan származik a hús.Ha megbízható helyen vettétek és állatorvos által vizsgált, akkor bizonyára már nálatok került bele.Ha megfőtt a levesbe, akkor nagy bajod már nem lehet tőle, de ha azután került a levesbe, miután az megfőtt, nos, akkor esetleg valamilyen fertőzés nem kizárt.Próbáld átgondolni, mikor kerülhetett a cucc a levesbe.
2011. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy éjszaka alatt egy kukac se nő meg 2 centi nagyra. sokkal valószínűbb,hogy a kelkáposztában vagy más zöldségben volt benne.

Semmi bajos sem lesz tőle (akár meg is ehetnéd, jó protein :) )

2011. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön pánikolni...


A legyek friss húsba is raknak petét, szóval nem feltétlen lesz fertőzött, ha csak nem attól, hogy a légy összemászkálja. Ha kikelt a pete, akkor a lárvák a húst eszik, tehát ők sem lesznek fertőzöttek, mert egyszerűen nincs mitől.

Sok országban direkt megeszik a férgeket, kukacokat, és élnek vidáman.


Az fix, hogy gusztustalan és undorító.


Ha csak egy ilyet találtál, akkor sokkal valószínűbb, hogy pl. a répából, zöldségből került bele a kiskokac, mert a legyek sok petét raknak, és sokan is kelnek ki a húson.

A zöldségekben valószínűbb, hogy csak egy kukac van, és ők is jól meg tudnak nőni.

2011. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hentesnél vettük szerintem ithon kerülhetett bele mert van 1 tengeri malacunk és szeretnek "meglátogatni a legyek" igazábol anya else hiszi aztmondja az más de neki nem a legjobb a szeme:( pedig tuti hogy az meg ismerem....
2011. máj. 14. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyel,hogy nőtt volna meg 1 nap alatt a kukac 2 centi nagyra? Petéből? Ahhoz több nap kell.

Ha volt benne káposzta,azt viszont nagyon szeretik a nagy fehér kukacok. abból simán belekerülhetett (ha anyukád nem mosta meg rendesen)

2011. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, zöldségből is bele kerülhetett, az még kevésbé veszélyes, attól biztos nem lesz bajod.Én menzás kajába is találtam néhányszor :/ főleg káposzta levesben, meg karfiollevesben.
2011. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat mind hasznosvolt:)
2011. máj. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!