Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy fogja a teknősöm fogadni...

Hogy fogja a teknősöm fogadni ha egy új teknőst teszek mellé?

Figyelt kérdés
Már 3 éve megvan az ékszerteknősöm és most arra gondoltam még egyet szereznék. Csak vajon, hogy fogja fogadni, hogy egy másik teknőst fogok tenni a területére vagy hogy kell összeszoktatni őket?

2017. dec. 20. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal inkább az a kérdés, hogy elég lesz e a hely két teknősnek.

Az hogy megférnek e egymás mellett, nagyban függ a teknős természetétől, és az akvaterrárium méretétől.

Két teknősre én számolnék 500 literes medencét, abban van esély, hogy elviselik egymást.

2017. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pascal Áron válasza:
45%
Nem lehet tudni. Ha van elég helyük akkor talán nem lesz gond. De ha 2 fiú akkor már valszeg lesz konfliktus. Ha kisebb lesz az új tekid akkor a nagyobb valszeg bántani fogja. És ugyanez forditva.. Szóval a legjobb ha kb egyidős azonos méretű, ellentétes nemű azonos fajú, tekit teszel be neki persze csak ha van nekik elég hely! De minden a teknősödtől függ. Agresszív-e vagy szelíd barátságos.. Nekem fiú lány ékszerteknősöm van szintúgy 3. Éve és semmi gond se volt velük soha. Amúgy a teknősök nem társas lények, ez nem azt jelenti hogy jobb nekik egyedül de szükség van egy helyre ahová vissza tudnak húzódni.. Valószínűleg az etetésnél fogják egymást csípkedi amúgy semmi rosszabbra ne számíts..Ha kereskedésből vagy tenyésztőtől veszed érdemes a kiválasztott példány viselkedését egy 15-20 percig figyelni. Sok sikert🙂👍
2018. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pascal Áron válasza:
45%
Amúgy ha nem kifejledt méretű akkor nincs szükség 500 ra. De ha igen akkor meg minél nagyobb annál jobb.. Legjobb lenne egy kertitó. Ha nincs lehetőséged ilyenre akkor 300 ba is tök jól elvannak
2018. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Nekem fiú lány ékszerteknősöm van szintúgy 3. Éve és semmi gond se volt velük soha."

A teknősöknél a problémák az ivarérett kórral kezdődnek, ami olyan 8-10 éves korukra várható.

" Ha nincs lehetőséged ilyenre akkor 300 ba is tök jól elvannak"

Hat azaz hat éves teknőst tartok 400 literben, amikor elkezd úszni, kicsinek látom az akváriumot.

Amit javasolsz, az probléma probléma hátán, és nem most hanem mikor ivarérettek lesznek.

Itt egy élő példa, (amit javasolsz) kicsi akvárium sok teknőssel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__9043364-ezt-..

2018. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!