Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ezt a helyzetet hogyan lehetne...

Ezt a helyzetet hogyan lehetne megoldani a teknősbékáinkal?

Figyelt kérdés

Van 4db ékszerteknősünk. 3 lány 1 fiú. A fiú folyton udvarolna 2 lánynak (a 3. ferde gerincel született és nem nőtt meg olyan nagyra, gondolom a kicsi mére miatt nem imponál neki, mert a lány békák nagyobbak a fiúknál).


Az udvarlással nincs baj, csak meg is harapja a lányokat. Ez lassan alakult ki, eleinte csak ritkán fordultak elő a harapások ezért nem fordítottuk nagy figyelmetre, majd elkezdtek naponta előfordulni.


Külön kellet tartanunk a fiú békát, mert már túl agresszív volt a lányok fele. Az egyiküknek az egyik első körmét ki is tépte. Annyira erősem harapta meg majd húzta...


A fiú békát a gericsérült békával normálisan együtt tudjuk tartani, mert ő valamiért nem tetszik neki úgy.


Van egy nagy hely egy nagy napozóval ahol kényelmesen elférne mindenki és egy kisebb ahol még korábban tartottuk őket. Ott is elfér pár béka, de nincs napozó és nem tudnak annyira búvárkodni. Most 8 évesek.


Szóval egyik nap a fiú béka van a gericsérültel a nagy helyen a másik napon pedig a 3 lány közösen a nagy helyen és a fiú egyedül a kicsin. (a gericsérült mindig a nagy helyen van) és így váltogatjuk már 1 éve.



Naponta 1x 30 percet hagyjuk, hogy had "csajozzon" a béka, de sokszor így ahogy tudja megharapja a lányokat még ha folyamatosan figyelünk is. Folyamatosan könyörög hogy rakjuk át hozzájuk.


Nagyon szeretjük őket és szeretnénk a fiú békánk kedvében járni, de nem szeretnénk hogy a lányokat bántsa.


Valaha ez megváltozhat? Lehet ivartalanítani a békát, hogy nyugotton meglegyen a többiekkel?



2017. dec. 26. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Valaha ez megváltozhat? Lehet ivartalanítani a békát, hogy nyugotton meglegyen a többiekkel?"


Nem és nem. A hüllők nem arra vannak kitalálva, hogy házikedvencek legyenek. Díszállatoknak hívjuk őket, miért? Mert úgy kell őket tartani, hogy nekik jó legyen és hagyni kell őket. Csak nézni szabad. 4 teknősnél felteszem vagy egy tavad van vagy legalább egy 1500-2000 literes akváriumod. Ha nem, akkor ez lesz a probléma forrása. Túl kicsi a hely, nem tudnak magukkal mit kezdeni, nincs mit felfedezni és jobb híján egymást csesztetik. Ez gyakori probléma. Szóval mekkora helyen vannak?

2017. dec. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Itt van pár kép a helyükről. Plusz a lakásban szabadon mászkálnak sokszor egy szőnyeges részen.


Ahogy meglátja a lány békát a fiú (most ő van a kishelyen) rögtön elkezd kapálózni abban a pillanatban és meg sem áll amíg megnem harapja vagy mi el nem választjuk őket. Amúgy a lányoknak ez annyira nem tetszik. A 2 nagy már fél tőle és ösztönösem behúzzák a lábukat, hogy ne tudja megharapni.


Szóval nem unalomból oda kullog és ha már mást nem lehet csinálni megharaplak.


de ... bármilyen tanács jól jön ha észre veszel valamilyen hibát.


Állandóan 26 fokon vannak. Minden étkezésnél fagyasztot halat kapnak és egy kevés szívmixet. Az utána követő napon hínárt vagy variznériát.


Néha meg élő halat, hogy mozogjanak, de már kicsit lusták ahoz :) csak nekünk integetnek hogy adjunk nekik kaját.

2017. dec. 27. 09:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez szép, már bocsánat. Ebben teknősök vannak?!!!!!

Ezerszer jobb akváriuot érdemelnének. Amúgy mit esznek? Öszintén!!!

2017. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Ha semmi sem segít esetleg a két lányra rakhatnál kis zászlókat #metoo felírattal.


Valójában persze nem oldódik meg semmi, de addig is csámcsoghatna rajta mindenki :)

2017. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici helyen, ne csodálkozz ha megy a harc....

Se aljzat, se normális mennyiségű víz, se rendes lámpa, kicsi napozó sivár és üres minden. Sajnálom őket :(

Én egy teknőst tartok 400 literes akváriumban 300 liter vízzel, mikor az enyém elkezd úszkálni, túrni az aljzatot ezt is kicsinek tartom, pedig csak egy van 400 literes térben.

2017. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A táplálásuk rendben van, viszont az élőhelyük nagyon hiányos. A legfontosabb, hogy nagy úszásigényű állatok, sok víz kell nekik. Nálam 540 literesben 400 liter vízben voltak növendékek, de az is nagyon kicsi volt nekik. Addig engedd vízzel az akváriumot, amíg csak lehet. Második, hogy nem látok uv fénycsövet. UV világításra szükségük van, mert uv sugárzás nélkül a kajával bevitt kalcium nem képes beépülni a szervezetükbe, így hiába esznek megfelelően mégis vitaminhiányosak lesznek. Harmadik az aljzat, kellene folyami homok aljzat, imádnak benne túrni és kutatni egész nap, ráadásul természetesebb környezet, mintegy üvegkalitka. Természetesen jóval nagyobb akvárium is kéne. 4 teknősnek alsó hangon meg kéne rúgni az 1000 litert. Ami szintén baromi nagy probléma, hogy nincs szűrésük. Megfelelő kémiai, biológiai és mechanikai szűrésre van szükség, amihez külső szűrő kell. És bizony ha ezeknek a költségeit összeadjuk olyan méretű akváriumra, amilyen kellene, akkor ez baromi drága dolog. Ezért mondom mindig, hogy iszonyúan drága dolog a hüllőtartás, főleg a vízieké. Most három lehetőséged van.

#1, Beruházol 300-500 eFt értékben az élőhelyükre és egy minimum életszintet tudsz nekik biztosítani.

#2, Nem változtatsz és ezzel egyébként ártatlan teknőcöket fogsz kínozni sanyarú és rövid életük utolsó napjáig. (Mert jelenleg sajnos ez a helyzet, de tudom, hogy ez nem rossz szándékból, hanem tudatlanságból ered.)

#3, Keresel nekik új otthont, valaki olyannál, akinek van egy szép nagy kerti tava és ott békén, természetes körülmények között élhetnek. Ez lenne a legjobb. Tapasztalatból mondom. Az első pont is csak időleges megoldás, mert azt is tovább kell majd fejleszteni, ami még több pénz. Bár ha van ennyi pénzed erre, akkor korrekt élőhelyet dobhatsz össze nekik.


Még egy dolog. A teknőcöket nem jó dolog kivenni sétálni, ez az egyik leggyakoribb tartási hiba. Tönkremennek az ízületeik, mert nem úgy fejlődtek, hogy ilyen talajon járkáljanak, ráadásul nagyon megnő a megfázás kockázata.

2017. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Most látom csak, hogy elég erős páncéldeformációja is van az egyik teknőcnek. :(

Nagyon nem jó nekik ez így, kérlek tegyél valamit az érdekükben.

2017. dec. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok egy hatalmas állatszakértő, gyerekkorunkban apánk úgy próbált minket természet és állatszeretetre nevelni a panelban, hogy egy kisebb állatparkunk volt, amit kiegészített egy olyan botanikus kert, hogy mi adtuk a lakótelep oxigénfelhasználásának 20%-át.


Kb 600 liternyi akvárium, hörcsög, pinty, papagáj, gerle, meg mitudom én még mik + teknősök.

Akár milyen harcore is hallani, de ezek közül mindegyik rendszerint lecserélődött, mert az élőlények fura tulajdonsága, hogy amellett, hogy élnek, ugyan olyan hajlandósággal meg is hallnak.

Ezek alól a teknősök voltak a kivétel. Őket nagyjából kétéves koromban kaphattam, mai napig nem tudom hogy milyen indíttatásból kérhet egy kétéves gyerek teknőst, és hogyan, ha beszélni is alig tud. De a szülők mai napig azt állítják, hogy én kértem tőlük.


A sztori igazán izgalmas része, hogy most 31 éves vagyok, és a teknősök tavaly távoztak el életünkből.

Na most ez azért fontos itt talán, mert bár apámnak sikerült végül elég komoly szélsőséges természetvédőt nevelni belőlem azért arra kiváncsi lennék, hogy ki az, aki 300-500 ezer forintokat áldoz Magyarországon, hogy eltartsa a teknőseit. Ráadásul biztos rossz helyen születtem, de felénk viszonylag kevés embernek van kerti tava. Néhol egész odáig mennek, hogy még a kert is hiányzik hozzá.


Biztosan sokan vannak, akik emiatt kertitavat ásnak vagy vagyonokat érő terráriumcsodákat vesznek 60 négyzetméteres 8. emeleti lakásuk félszobájába, de álltalában, ismerve a valóság dimenzióit, inkább az a jellemző, amit a képen láthatunk. Illetve még az sem, mert a legnagyobb tartási hiba a nem megfelelő talajon való sétáltatás abszurduma mellett valójában a túletetés illetve a vízcsere hiányából adódó elfertőződések. Na ennek köszönhetően az eladott teknősállomány nagy része nem éli meg a fél évet. Az pedig, hogy ezek 8 évesek, ráadásul a hím szaporodna is, pont nem arról tanúskodik, hogy nap mint nap kínok kínját élnék át és titkon kis gerendákról és kötelekről álmodoznának.


És ez a talaj dolog… most komolyan… tudna nekem mondani valaki egy állatot amelyiknek ízületei például a betonra vagy aszfaltra szakosodtak?


Szerintem is kicsi ez az akvárium 3-4 teknősnek (se nem béka, se nem teknőc vagy teki) egy másik hasonlóval, vagy egy dupla ekkorával már a 3 ellehet egymással egy elégséges szinten. Lehetne benne több víz, ahol tudnak úszni és ennek megfelelően magasabbnak kellene lennie a partnak. A teknősök kifejezetten társas lények, és idejük nagy részét nem felfedezéssel töltik hanem kaját vagy napfényt keresnek. Felfedezni emlősök szoktak csak úgy kedvtelésből. Egyéb iránt olyan memóriájuk van, mint egy aranyhalnak, ha a fény, a kaja (lehetőleg apróra vágott szálkás hal és nem táp) és egy kis mozgás megvan nekik, képesek 29 évig örvendeztetik létükkel a gazdát.


Viszont a hímet ha tudod tartsd külön, már csak azért is, mert ha valami okból egy párzás sikeres lenne ugyan mit csinálsz a tojásokkal? A harapdálást pedig fogadd el, a természetben szaporodást a legtöbb esetben az emberi törvények nemi erőszak címen büntetnék. Ráadásul ezek a kis cukkermukkertekimucusok a természetben harcias dögevők, akik kegyetlenül elkezdik fogasztani az éppen haldokló állatokat is. Sőt az ékszerteknős eléggé hazavágja az itt honos mocsáriteknős populációt is. Lehet, hogy az a száj nem csakevésre jó :o Ha sajnálod szegény hímet esetleg azt tudom javasolni, hogy embereld meg magad. Ez azokra a jajveszékelőkre is vonatkozik, akik elkezdtek hisztizni itt. Annyi tényleg szenvedő állat van, akiket az emberi hanyagság és szándék nyomorít meg, lenéző keménykedés nélkül esetleg mi lenne, ha azokra figyelnétek?


Lehet itt álmodozni arról, hogy valaki 300-at költ teknősökre. Én örülnék a legjobban, ha az a világ lenne. De nincsen. Az viszont nem járja, hogy oly sok minden mellett házikedvenc se járjon annak, aki nem tud sokszor már természetellenesen kiváló körülményeket biztosítani kedvencének. Itt azért erről nincsen szó, de a válaszolók kívánságai sem teljesíthetők. így mint a természetben a minmumot huzzuk meg az erőforrások teljesítőképességénél. Sajnos ez van magyarországi teknős magyarországi életkörülményeket kap.


Persze van hova fejlődni, de véleményem szerint már ez a kérdés is a helyzet javítását célzó akarat jele, ami dicsérendő.

2017. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Erre most próbáltam normális hangnemben válaszolni, de amennyi baromságot összehordtál nem tudtam, ez van.



"Én nem vagyok egy hatalmas állatszakértő, gyerekkorunkban apánk úgy próbált minket természet és állatszeretetre nevelni a panelban, hogy egy kisebb állatparkunk volt"


Ne haragudj, de ez már ott rossz, hogy panelban volt állatparkotok. És látszik a hozzá nem értésed is, azt nem értem, hogy ha tudod, hogy nem értesz hozzá, akkor miért szólsz hozzá? Unatkozol? Nincs kivel vitatkozni otthon? Na mindegy, ez egyszerűen felelőtlenség. A teknősök nagyon szívósak, így képesek a legzordabb körülmények között is életben maradni, de az életben maradás nem egyenlő az élettel. Régen hallgattam a kereskedőre, aki jól át****ott és majdnem meghalt az egyik teknőcöm. Ekkor megtanultam, amit meg kell és 300 ezer forintomba került kialakítani az élőhelyüket. (Mindenből a minimálisra mentem...) Miért? Mert az én felelősségem volt. Onnantól, hogy megvettem őket, az életükért én voltam felelős. Mikor rájöttem, hogy hibáztam, nem elsumákoltam, ahogy ezt ebben az országban meg bolygón szinte mindenki teszi, hanem vállaltam a felelősséget és nagyon sok pénzből csináltam nekik egy élőhelyet. Meg is gyógyult a teknőc, aki beteg lett. Pedig engem sem vet ám fel a pénz. Aztán képzeld el nekem még házam sincs, nem hogy kertem, ahol tó lehetne, mégis megoldottam az elhelyezésüket egy olyan embernél, akinek van tava. Pedig ez életem legnehezebb döntései közzé tartozott, mert nagyon szeretem a teknőceimet, de mint már nagyon sokadjára mondom felelősséggel tartozok irántuk. Ha egy 540 literes akváriumban tartok három teknőst, az nem a teknősök érdekét szolgálja, hanem az én önzésemet. Nekik úgy volt jobb, hogy elmehettek egy tóba, ezért így döntöttem. Ezt hívjuk felelős állattartásnak, de jól tudom sokaknak ez nem ismerős. A saját családom is teli van ilyen emberekkel és ez végtelenül elszomorító.


"És ez a talaj dolog… most komolyan… tudna nekem mondani valaki egy állatot amelyiknek ízületei például a betonra vagy aszfaltra szakosodtak? "

Valóban ennyire nyilvánvaló, mégis sok ember kirakja őket sétálni, érdekes, nem? :-)


"teknősnek (se nem béka, se nem teknőc vagy teki)"

A teknőst teknőcnek hívom, annyi jogod van ehhez hozzászólni, mint amennyi intelligenciád. Szóval nem sok.



"A teknősök kifejezetten társas lények"

Gratulálok. Tudásod sajnos itt is a nullához konvergál. A teknős NEM társas lény, tökéletes életet él egyedül. Éppen ezért is javasoljuk az egyedül tartást, mivel ez a legolcsóbb és legjobb kivitelezés.



"nagy részét nem felfedezéssel töltik hanem kaját vagy napfényt keresnek."

Értem, szóval bemennek a helyi étterembe és megrendelik a heti fagyasztott halukat? Ja, nem. Akkor? Elmennek megkeresni a kaját és a napozóhelyet. Közben mit csinálnak? Felfedeznek. Több hül.yeséget mondasz, mint bárki, akivel eddig találkoztam itt az elmúlt 7 évben és ez baromi nagy szó ám.



"Egyéb iránt olyan memóriájuk van, mint egy aranyhalnak"

Számtalan példát lehet találni rá, továbbá teknősfórumokon is téma szokott lenni, hogy nincs rossz memóriájuk. Többször találkoztam olyannal, hogy évek után ahogy betették egy régi, ideiglenes tárolóba takarítás idejére a teknőst, az emlékezett a régi szökőútvonalra és kimászott azonnal... Továbbá, ha valóban olyan lenne a memóriájuk, mint egy aranyhalnak, akkor nem kötnék a fogságban tartott egyedek az emberhez a táplálékot.



"Ez azokra a jajveszékelőkre is vonatkozik, akik elkezdtek hisztizni itt. "

Látod? Ez történik, amikor apád életképtelen és felelőtlen ember, tovább adja a következő generációnak. Ez történik mindenhol, ezért van ennyi vadbarom ezen a bolygón. Erre ne legyél büszke, szégyelld és tagadd, az szolgálja a hasznodat.



"Persze van hova fejlődni, de véleményem szerint már ez a kérdés is a helyzet javítását célzó akarat jele, ami dicsérendő."


Ebben egyetértünk. Kész csoda. Bár nem értem miért kellett ez az egész. A szükséges információkat leírtam a kérdezőnek, amelyek természettudományos alapokon nyugszanak. Azt kell kitűzni célnak és elérni. Te idejöttél nyugtatni magadat meg másokat, hogy igen legyél csak hanyag és ne törődj velük, mert más is ezt teszi. Ha más teheti, akkor én is. Hát nem. Nagyon nem. Más hül.yesége minket nem jogosít fel semmire, akkor sem, ha az a valaki az apád. Sajnálom, ez van.



A további degradáló és szándékosan provokáló megnyilvánulásaidra már nem fogok válaszolni, ezért az időért is kár volt. Nagyon jó lenne, ha először tanulnál, utána gondolkodnál és csak utána próbálnál észt osztani. Erre különösen gyerekvállalásnál kéne odafigyelni, mert már nem kéne több ilyen ember a világra, így is túl sok probléma van már.

2017. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

Erre amúgy te szedsz gyógyszert?


Tehát veszel pár teknőst, ami a jelek szerint az ő érdeküket szolgálja. A hülyeségedből adódóan az egyik nagyon szívós élőlény nálad csak megbetegszik (az én "életképtelen" apámnál, meg "vadbarom" "tanulatlan" nálam hogy lehet, hogy egyszer sem voltak betegek? :D ), aztán kiadsz rájuk 300 ezret (gondolom anyádék voltak azok) majd az életed legnagyobb döntése az (hány éves vagy 9?), hogy 1, rásózod őket valakire akinek van tava 2, szabadon engedsz egy amúgy invazív fajt, majd azért, mert valaki kimeri mondani, hogy hisztizel, látatlanban kielemzed az egész családfáját (majd egy laza félmondattal egész Magyarország sőt a világ összes gondját is levezeted ebből) és olyan ordináré toporzékolást vágsz le, mint egy hugyos gyerek.


Azért azt remélem tudod, hogy azok a teknősök szerencsések, hogy már nem vagy velük. :)


Továbbá adják az istenek, hogy ne legyél még 14.

2017. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!