Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Honnan lehet biztosan tudni,...

Honnan lehet biztosan tudni, hogy a leógekkó enigmás?

Figyelt kérdés
A miénk nem olyan durva, mint a videókon láthatók, de nem tud vadászni szinte semennyire sem, csak csipeszből, ha leesik a csipeszről akkor úgy se veszi észre, ha konkrétan az orra elé esett le. Viaszmolyt ha teszünk be sokszor azt is csak sokadjára tudja felvenni a padlóról, olyan kis bamba. Sokszor bármi is történik körülötte, fel se kapja rá a fejét, annyira nyugis, illetve néha körbejár. Ami még aggasztó, hogy imád órákon keresztül bámulni a semmibe, sokszor az izzóba. Viszont nem mutat olyan durva, látványos tüneteket, mint amiket a youtube-on láttam. Rendkívül kezes, lehetetlen stresszelni bármivel is, sosem fújna vagy harapna, egyszerűen nem láttuk még dühösnek. Ha sok neki a törődés, szimplán csak lelép. Szóval nem tudjuk, ő csak bamba, vagy tényleg enigmás? Illetve szaporítható-e?

#Enigma #leógekkó
2018. febr. 21. 17:42
 1/3 Platypus ***** válasza:
Egyáltalán enigma színű a gekkód?
2018. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, de én a szindrómára gondoltam. Tudtommal ez színtől függetlenül lehetséges.
2018. febr. 21. 21:35
 3/3 Platypus ***** válasza:
Hasonló tünetek lehetségesek, de ha nem enigma változat akkor nem enigma szindrómás. Ez az idegi rendellenesség a színnel együtt öröklődik. Persze más idegi károsodása még lehet, de a leírásod alapján nem az. Pl. a súlyosan alultáplált mentett gekkóim is így bénáztak a kajával, de pár hét hízlalás és vitaminozás után rendbejöttek. Írd le a tartási körülményeit, mutass képet a gekkóról és a terráriumról, és ezek alapján már ki lehet sakkozni, hogy van-e baj egyáltalán. Az öregebb gekkók sokszor halál nyugisak, fát lehet a hátukon hasogatni.
2018. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!