Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsam magam biztosan...

Hogyan tartsam magam biztosan a nyeregben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 éve lovagolok lépésben, könnyű ügetésben teljesen biztosan tudok ülni szabadon is.

De tanügetésben és vágtában egyszerűen pattogok.

Ez mitől lehet? Lehet ezt valahogy korrigálni? Vagy lehet ezt gyakorolni? Sajnos csak heti 1 alkalommal járhatok lovagolni :( Kérhetek tanácsot? Köszi.

12/L



2017. szept. 13. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Velem is előfordult az elején. Ehhez bizony nagyon erős lábizmok kellenek,hogy egy helyben tudd tartani a tested. Egyszerűen a álló és ülő pozició KÖZTI poziciót kell megtalálnod és úgy tartanod magad az izmaiddal. Belejössz egy idő után,de számíts izomlázra.
2017. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom az oktatód mondta-e, de egy lovas akkor ül egyensúlyban ha a sarka, a feneke és a válla egy vonalban van. Először is próbáld meg ezt a pózt tartani. Másodszor, minél jobban lazítsd el a csípőd, próbáld a derekadat a lóval együtt (ütemre, minden vágtaugrásnál) ,,tologatni". Egyébként nem minden lovon lehet a nyeregben pattogás nélkül kibírni, én például díjugrom és a lónak akivel versenyzem olyan kényelmetlen a vágtája, hogy kínszenvedés ülve kiülni akár 5 vágtaugrást is. Szóval ha a lónak akin lovagolsz kényelmetlen a vágtája, dobál, akkor nyilván nem lesz valami egyszerű egyáltalán egyensúlyban maradni, nemhogy lazítani a csípőd.

Remélem tudtam segíteni :D Ügyeskedj :)

2017. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok-sok kengyel nélküli lovaglás. Nálunk addig nincs kengyelbe és míg nem ülsz biztosan.
2017. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ügetésről szólva. Hát, a helyzet nem egyszerű. Az ember meg sem tudja mondani, hogyan kell ezt csinálni. Sokat hallottam a "próbálj meg ülve maradni" utasítást. Futószáron, ahol az embernek nem kell mással foglalkoznia, ott jó ezt megpróbálni. Egyszer csak ráérez az ember. És még az a rossz hírem is van, hogy sok rutinos lovast láttam már, aki gyakorlatilag nem tud ülni, tehát ez nem is mindenkinek megy.

Ami biztosan zsákutca, az a

- szorítás

- hátradőlés

- rendkívül látványos csípőmozgással szinte a lökés előtt járni

Ellazulás előfeltétel. Helyes ülés is, a két ülőcsont nem szorul össze. Tán az is segít, hogy elképzeled, hogy egyre nehezebb vagy, egyre mélyebben süllyedsz a lóba, mindjárt leér a sarkad.

A kengyel nélküliséget sem rossz beiktatni (mértékkel, mert az sem jó, ha az ember lelógatja a lábfejét, olyant meg, aki kengyel nélkül automatán hosszabb időn át ugyanúgy tartotta a lábát, egyedül a Spanyol iskolás Kottas-Heldeberget láttam egész életemben), de az sem változtat a tényen, hogy valahogy ezt meg kell tanulni, kengyel nélkül akár még jobbakat lehet huppogni.

2017. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. szept. 14. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy légy türelmes! Heti egy alkalom nagyon kevés, több idő kell, hogy ráérezz a ló mozgására, és azt le tudd követni. Előbb-utóbb így is megtanulhatod, ne kudarcként fogd fel, ha nem megy pár lovaglás után.
2017. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!