Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most akkor a tarajos teknősnek...

Most akkor a tarajos teknősnek ezen kívül még 2 neve van? Lent

Figyelt kérdés
Azt tudtam hogy király vagy tarajos teknősnek is hívják de most beírtam a google-ba hogy térképteknős és a tarajost adta ki.
2010. jún. 9. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A tarajosteknősök egy nem. 12 faj tartozik bele. A királyteknőst például a közönséges tarajosteknősre használják. Szerintem a fajokra vannak különböző megnevezések például a térképteknős. Bár, nem hiszem, hogy ezek nagyon pontosak lennének a hétköznapokban. Szóval lényegében igen a tarjosteknősre 3 megnevezést is használnak, sőt többet. A mocsári teknős-félék családján belül a Graptemys (tarajosteknős) nembe tartozik ez a 12 faj. Wikipédiában megtalálod őket a mocsári teknős-félék szócikken bellül. Itt van térképes tarajosteknős meg ilyenek is, szerintem onnan jött a hétköznapokba.
2010. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az eredeti neve a tarajosteknős. A kereskedők adták neki a királyteknős illetve a térképteknős nevet, hogy keresettebb legyen.
2010. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!