Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaptam egy pici teknőst. Nem...

Kaptam egy pici teknőst. Nem tudom milyen fajta, kb.3 cm lehet, félek, hogy rosszul fogom gondozni. Mit tehetek? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Vettem neki egy akváriumot,tettem bele kis köveket,és egy nagyobbat amire feltud mászni,nem sok vizet öntöttem bele.A kisállat kereskedésben valami száritott ételt adtak ,azzal etetem,néha zöldet is adok neki de nem nagyon eszi azt. Október körül kaptam,azóta nem nőtt. Nagyon aranyos,nem akarom,hogy elpusztuljon. Milyen fajta lehet? Itt egy kép róla: [link]
2018. márc. 28. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mocsári teknősnek tűnik, de szerintem ha beviszed az allatkereskedésbe vagy mutatsz róla ott fotót megmondják.
2018. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Honnan kaptad? Valaki a vadonból fogta be?

Nem vagyok túl nagy teknős szaki, így ha nincs igazam bocsánat, de számomra ő úgy néz ki, mint az eurázsiai mocsári teknős, ami magyarországon az egyetlen őshonos teknősfaj, azonban a mocsarak lecsapolásával és a megunt háziállatként tartott ékszerteknősök szabadonengedésével nagyon megritkult a számuk és szigorúan védett faj, elfogni a vadonból vagy kárt tenni az állatban 50 000 Ftnyi BÍRSÁGBA kerül. Ha igazam van a fajjal kapcsolatban és valaki a vadonból fogta el, kérlek kérd egy állatmentő segítségét és helyezzétek vissza a természetes élőhelyére.

Kérlek kérd elsősorban tapasztalt teknősösök segítségét a faj behatározásával kapcsolatban.

[link]

2018. márc. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Istenem de aranyos!

Szerintem is vidd be a kereskedésbe! Ha nem tudnak segíteni, akkor fordulj állatorvoshoz!

Vigyázz rá nagyon!:)

2018. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Mocsári teknős nem ilyen,ez szerintem sima ékszerteknős a hasa alapján.Ha jól mondom,akkor nem jó neki a szárított kaja,hanem élő eleség kell neki,tubifex,élő vizibolha,fagyasztott apróhal,mindig csak annyit adni neki amennyit megeszik,szereti a meleget,a napsütést.Salátalevélkével próbálkozhatsz,hátha elfogadja.
2018. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiatal ékszerteknősök zöld színüek, hasuk teljesen sárga, vagy egymásba írt körszerű minta van rajta, lábaik, fejük, nyakuk csíkos, fejükön két oldalt gyakran található egy pár vörös vagy sárga folt (attól függően, hogy melyik fajba tartoznak). Ez biztosan nem ékszerteknős, egy ékszerteknős így néz ki:


[link]


[link]


[link]

2018. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Sajnos a kereskedèsben sem tudjàk milyen fajta. Egyèbkènt Szerbiàban èlek ès itt nincs ilyen àllatmenhely meg àllatvèdelem ès hasonlòk,gőzöm sincs honnan van,de nem a vadonbòl. Nagyon szeretem ès nem szeretnèm,hogy elpusztuljon. Köszönöm az eddigi segìtsèget! Kedvesek vagytok
2018. márc. 29. 01:14
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Nos mivel Szibériában valóban nem őshonos, így ne is engedd el.

Amíg ilyen pici egy 40x30x30-as akvárium bőven megfelel neki, kb félig megtöltve vízzel, bele vízszűrő, mivel a mocsári teknős a temrészetben is 15-25 fokos vizekben él, így egy átlag 20 fokos szobahőmérsékletű víz megfelel neki, és vízmelegítőre sincs szükséged. Ami mindenképpen kell viszont egy napozó, nagyjából 10 centis, az egy darabig elég lesz, ami teljesen emelkedjen ki a vízből, és fölé egy uvb izzóval ellátott lámpa (ez nagyon fontos), a napozóhőmérsékletnek el kell érnie a 30 fokot. Felnőtt korára, amit nagyjából 10-20 év alatt ér el elérheti a 25-35 centit. Átlagos élettartamuk 40-60 év, úgyhogy életed végéig kaptál egy társat. Egy felnőtt tekinek majd kb egy 150x90x60as akvárium minimum kell, ugyan azokkal a berendezésekkel mint előbb írtam.


Etetni fagyasztott vagy élő hallal, szúnyoglárvával, tubifexxel, vizicsigával marhaszív pellettel egyébb teknős pellettekkel, lisztkukaccal, tücsökkel, ezen kívül növényi táplálékokkal pl saláta, répa tudod etetni, fontos, hogy változatosan etesd, egyszer ezt egyszer azt, állati és növényi eredetű táplálékokkal vegyesen, illetve ajánlom hogy vegyél vizinövényeket pl hínárt, amikből csipegethet, ha kedve tartja. Fontos lenne még vitamin készítményt beszerezni, tudsz venni kifejezetten teknősöknek valót, egy átlag vizitekiknek való megfelel(amit ékszerteknősöknek is adnak) etetni pár naponta, vitamint adagolni a hátulján leírt információk alapján kell.

A természetben ezek a teknősök telelnek, ami azt jelenti, hogy kb november végétől február végéig kb 4 fokos száraz helyen kéne tartanod etetés nélkül, ezt kihagyhatod, azonban az le fogja valamivel rövidíteni az élettartamát.


(Továbbra sem teszem a nyakam rá, hogy ez biztosan a mocsári teki, így ha csinálnál róla még egy képet felülről, és megkérdeznéd valamelyik fórumon ahol teknősökben jártas emberkék vannak, akkor mész biztosra, de ha igazam van a fajjal kapcsolatban ezek a tartási körülményei)

2018. márc. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos vàlaszt!
2018. márc. 29. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mocsári
2018. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!