Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elütöttek egy teknőst!?

Elütöttek egy teknőst!?

Figyelt kérdés
Éppen jöttünk haza, amikor egy autó elütött egy teknőst. Nem ment át rajta, csak neki ütközött és a teknős bepörgött az út közepéig. Megálltunk érte, és elvittük a legközelebbi tóhoz. Megrepedt a páncélja az elülső lábánál, de nem tűnt olyan nagynak a repedés , és egy kis darab hátul is lepörcent. Mind a 4 lába mozgott, tehát mászni tudott, de a repedésnél vérzett a páncélja. Azt olvastam, hogy vérerek és idegek szövik korbe a pancélt, de nem vagyok benne biztos, hogy csak az sérült meg. Szerintetek túléli?

2018. máj. 24. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem szabadott volna elengedni, a legközelebbi állatkertben vagy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvosnál le kellett volna adni, főleg ha védett mocsári teknős. A teknős páncélja a gerincéhez van nőve, ha vérzett és megrepedt sajnos nem sok jövőt jósolok szegénynek, mert ha a sérülést túl is éli a seb elfertőződhet és abba pusztul el, vagy a legyengülésbe hogy nem tud vadászni.
2018. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy a hasánál sérült meg. Szóval az alsó páncél repedt meg (?). Nem tudom, hogy hívják pontosan. Tehát szerintem a gerince nem sérült, a felső páncélja teljesen rendben volt .
2018. máj. 24. 20:51
 3/5 anonim válasza:
100%

Nagyon jó olvasni, hogy vannak még állatvédők:)

És félti hogy mi lesz egy kis teknőssel<3

De jobb lett volna egy állatorvoshoz vinni. De tényleg csak reménykedni lehet h túléli a kicsi.

2018. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos esélyes, hogy elfertőződik a sebe, jó lett volna megmutatni egy dokinak.


De az mindenképp növelt az esélyein, hogy elhoztátok az útról, és elvittétek egy megfelelő élőhelyre.


Szurkolok a tekinek

2018. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
ha invazív fajról van szó még jó is ha meghal persze jobb lenne nem ilyen fájdalmas módon
2018. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!