Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kezdőknek javasolt fajok...

A kezdőknek javasolt fajok közül melyeket kevésbé költséges fenntartani?

Figyelt kérdés

Terráriumi állatot szeretnék, lehetőség szerint a halkabb, kevésbé szagosak közül.


Mindenképpen úgy számolok, hogy komolyabb költséget jelentene az, hogy egy normális, élhető légteret alakítsak ki neki(k). Úgy vagyok vele, ha már belevágnék, akkor azt igényesen, az állat(ok) számára is kényelmesen tenném. PL. bioaktív terrárium berendezése sem tűnne rossznak, de nem tudom, hogy Magyarországon mennyire megoldható a szükséges eszközök beszerzése.


A kérdésem az, hogy alapvetően mekkora költségoldala van a különböző fajoknak? A kezdeti lépésektől egészen az átlagos havi költségekig.


Elsőre leginkább a leopárd gekkókban gondolkoztam, de egészen a nyílméregbékáig (tudom, nem hüllő) nyitott lennék a tartásukra. Utóbbinál mondjuk nem tudom, hogy mennyire lehetnek halkak a halkabb fajok.


Előre is köszönöm a válasz.



2018. jún. 14. 20:19
 1/3 anonim válasza:
'Terráriumi állatot szeretnék, lehetőség szerint a halkabb, kevésbé szagosak közül.' Esetleg teknősbékát tudnék neked ajánlani ők csendesek nem szagosak annyira ha kitakarítod a vizet és sokáig élnek...kezdőknek teknőst ajánlanák
2018. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A leopárdgekkó teljesen reális elképzelés, a masszívabb pozsgás növények megmaradnak mellette. A klasszikus bioaktív mondjuk nem tudom mennyire működőképes sivatagi állattal. A tipikus bioaktív albérlők inkább őserdei, páraigényes fajok.
2018. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lipton. ***** válasza:

Inkább ciliatus gekkót ajánlanám, szépen-igényesen belehet rendezni a terráriumot. Nálam is bioaktív, teljesen szépen működik és nem tartozik az igényes fajok közé.

És szerintem sokkal szebbek is mint a leopárdgekkók.

2018. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!