Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tapasztalatok szerint meddig...

Tapasztalatok szerint meddig él egy királypiton?

Figyelt kérdés

Tegnap előálltam a királypiton ötlettel a családnál...hát nem lesz. A legnagyobb kiakadást az élettartama érte el. Tényleg 25-40 évig élnek?


Ez nekem is elég nagy hátrány. Durva kérdés lesz, bocsi előre is, de mit lehet csinálni, ha “megunja” az ember? Nem a legjobb szó, arra gondolok, hogy 40 év alatt annyi minden történhet (olyan helyre költözöm, ahova nem vihetem, esetleg külföldre, olyan párom lesz, aki nem akarja, olyan életkörülményeim, ami miatt nem tudok gondoskodni róla, beteg leszek,...). Mit lehet tenni ilyenkor vele? El lehet adni bármikor egy 10-20-30-40 éves állatot, esetleg valahol beveszik?


/Félreértés ne essék, nem az az ember vagyok, aki rájön, hogy jaj, ez nem maradt kicsi, akkor engedjük el, majd valaki befogja, csak 5 évre előre még látom magam, de 40re nem./


2018. júl. 24. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem döglik! :-)
2018. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Saját királypitonom 18 éves elmúlt, kitűnő egészségnek örvend, remélem, még legalább ennyi ideig fog élni.

Személyesen ismerek 26 éves példányt.

Szerintem nem nagyon vesznek meg már egy 10-15 év feletti példányt. Talán állatkereskedés beveszi, minimális összegért, vagy el tudod ajándékozni. Nekem azért nem tetszenek ezek a megoldások, mert nem tudhatod, hová kerül, milyen sorsa lesz.

Szerintem ha veszel egy ilyen kígyót, legalább úgy tervezz, mintha egy kutyát vennél: 15 éves elkötelezettség.

40 évig nem valószínű, hogy élni fog, az azért rekord idős példány. De ha jól tartod, 20 éves simán elél. Ha meg nem tartod jól, nem érdemes belevágni...

2018. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!