Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tartják allatkínzásnak...

Miért tartják allatkínzásnak a kígyók etetését, ha élő állattal etetik?

Figyelt kérdés
Rengetegen írják mind itt mind a YouTubeon, hogy ez állatkínzás.Miért gondolják így? Másrészt miért gondolják szadistának és betegnek az ilyen embereket.

2018. nov. 4. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem állatkínzás, vannak húsevő állatok, és vannak olyan húsevő állatok amik csak élve fogadják el az eleséget. Ennyi erővel aki a gyíkjait élő rovarral eteti az miért nem az? Ja mert a rovar nem olyan cuki mint mondjuk egy egér vagy nagyobb kígyó esetén a nyúl?


Viszont, én is találkoztam már olyan videóval ami viszont elég beteges, hogy pl egy nagy méretű egzotikus imádkozósáskát és egy vékony, fiatalon született kis kígyót összeraktak, hogy melyik eszi meg melyiket először. Persze az egyik a másikon alig tudott felülkerekedni, így a gyengébb fél halála kínlódás és pokoli volt, arról nem is beszélve hogy egyiknek se a másik volt a természetes tápláléka.

2018. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Általános ellenérv ez ellen, hogy ez a természetes, a vadonban is élve eszi meg az egeret, nyulat a kígyó. Csakhogy az a legkevésbé sem természetes hogy egy terráriumba/kígyóverembe azaz egy zárt, kontrollált környezetbe beledobunk egy egeret akinek esélye sincs a menekvésre se arra hogy védekezzen a ragadozó ellen, akinek be se kell cserkésznie csak rávetnie magát.


Személy szerint nem tartom állatkínzásnak, de meg lehet érteni azokat akik ellenzik. Viszont egyes állatoknak nagyban különbözik az emésztőrendszerük a miénktől, így a kígyónak egyáltalán nem tesz jót ha nem friss hússal etetik.

2018. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem a kígyóval szemben állatkínzás, hanem a táplálékállattal szemben.
2018. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A táplálék állattal szemben miért állatkínzás?Arra van kitenyésztve, így nem kell sajnálni.
2018. nov. 4. 17:54
 5/11 ChickenMan2004 válasza:
81%
Nem állat kínzás csak sok az az ember akik azt hiszik hogy a vadonban nem eszik meg egymást az állatok. Kigyót nem tudsz etetni halott állattal kivétel ha ő az : https://www.youtube.com/watch?v=mTFBp9B2I8U
2018. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olvastam nem egy kígyós fórumot, különös, baromi sokan megtudták oldani, hogy már döglött állatot egyen, szóval ez nem jó ki fogás. A probléma azzal van, hogy sokan pusztán szórakozásból dobnak be élő állatot a kígyónak, mert megakarják nézni miként vadássza le, mert az ilyen menő. Nem, nem a vadászat miatt nem fogad el sok még élő állatot, hanem azért, mert totál kihűlten dobják oda neki. Normálisan úgy szokták, hogy vagy külön erre a célra vesznek mikrót vagy hajszárítóval megmelegítik előtte. Láss csodát, a kígyók megszokták így enni.

Nem, nem azt ellenzem, hogy ne adjanak a kígyóknak egeret, stb. De ne szórakozásból dobjunk már oda nekik egeret, mert az ilyen menő. Nem, nem csak a 11-12 éves kölykök csinálják ezt, ugyanúgy 30+ korosztály is ilyenekkel szeret menőzni a haverjai előtt.

2018. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kígyót is megölheti az egér/patkány.
2018. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek igazat tudok adni.Van aki valóban csak szadulásból dobja be az egeret.De szerintem rengeteg olyan ember van,aki nem szadulásból eteti.És valóban veszélyes dolog,mert kárt tehet a kígyónak,de szerintem az csak a patkányra igaz.Csak azért kérdeztem mert szeretnék egy kígyót, és nem tudom hogyan etessem.
2018. nov. 6. 18:37
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk, azzal nem értek egyet, hogy ez nem a természet rendje,mert nem kell neki becserkézni meg nem tud elmenekülni.Ha nagy terráriumban van, akkor nagyon is be kell neki cserkészni.Másrészt azért ritkán menekül meg az egér, vagy bármilyen zsákmányállat.Noha természetfilmben már láttam már,de azért ez ritka,a kígyók profi vadászok.Amúgy van aki a tücsköt,sáskát sem meri odaadni.
2018. nov. 9. 18:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a Snake Discovery csatornáját követem. Ott Emily azt mondta, hogy ő azért van a fagyasztott etetése mellett (persze kiengedve, melegítve), mert az élő egérben még ott van a túlélési ösztön, és bizony védekezni fog, ami során kárt tehet a kígyóban.
2019. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!