Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem esznek a szakállas...

Miért nem esznek a szakállas agámáim?

Figyelt kérdés
Van két szakállas agámám, egy hím és egy nőstény. Nem nagyon esznek mostanába, csak nagyon keveset. Ez betegség vagy téli álom lesz? Nincsenek még egy évesek. Egy éves kor alatt is alhatnak téli álmot?

#hüllő #szakállas agáma #díszállat #gyíkjaim #szakállas agámáim
2018. nov. 24. 11:30
 1/4 adroos válasza:
Amit a kaméleon!Tücsköket,csotányokat vagy más kistestü bogarakat. De figyellj arra h be legyenek vitaminozva!
2018. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mit esznek, hanem azt, hogy miért csökkent le drasztikusan az étvágyuk. :D:D:D Meg nem csak bogarantyúkat, hanem zöldet is esznek, pl. saláta, tyúkhúr, pitypang, alma, körte, répa stb.

De már mindegy, mert elvittem a közeli városba őket egzós orvoshoz, és ő azt mondta, hogy ez csak szimplán téli álom és hogy csak 2 hónapig szokott tartani náluk ez.


Én kéthetente szórok a zabálnivalójukra TetraFaunaReptoCal-t, ami egy D-vitaminos kalciumpor. És van tapasztalatom mind ezzel a fajjal, mind ezzeol a táplálékkiegészítő porral... És az életembe eddig minden szakállas agámám boldog és egészséges volt... De azért köszi a választ!!!

2018. nov. 27. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Téli "álom". Minden télen belassulnak, még ha nem is alszanak hosszasan, de sokkal többet, lassabbak, romlik az étvágyuk. No para! :)
2018. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már azóta kitavaszodott, így a gyíkjaim is energikusabbak lettek, többet mozognak, többet esznek!!!! köszönöm amúgy a segítséget!!!
2019. márc. 25. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!