Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Több helyen is láttam már és...

Több helyen is láttam már és eléggé foglalkoztat: miért ábrázolják néha a hüllőket visszafele álló pikkelyekkel?

Figyelt kérdés

Igazából főleg sárkányoknál vettem észre, de inkább ide illik a kérdés, mint valamelyik fantasy-s témakörbe szerintem. Rendszeresen veszem észre, hogy művészek akár szobrokon, akár rajzokon visszafele ábrázolják a pikkelyeiket a lényeiknek, tehát a testtől “elálló” rész mutat a fej felé és a farok irányából erednek.

Lehet én vagyok figyelmetlen és a valóságban is így van, de annak szerintem nem sok értelme lenne, mert egyrészt nem áramvonalas, másrészt sokkal sérülékenyebbé tenné a hüllők bőrét.

Tehát van ennek bármi konkrét oka, vagy csak egyszerűen a művészek figyelmetlensége és szabadsága az oka?



2019. jún. 12. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mutatsz kérlek egy példát? Én még nem láttam hasonlót.
2019. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ez most a legújabb, ami miatt eszembe jutott a kérdés. Ennek a hasán lévő lemezek állnak (szerintem) visszafelé.

2019. jún. 12. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Cuki :)


Szerintem itt a design miatt, mert szép háromszögben tud végződni az utolsó lemez (az a rész szem előtt van, a másik végét elrejti a feje) és lehet nem tudta megoldani szépen, ha jó irányban vannak a pikkelyek.


Sárkányoknál eléggé el lehet ereszteni a fantáziát, hogy például visszafele álljanak a pikkelyeik, mert - képzeletbeli állatok lévén - bárhogy meg lehet alkotni őket, aztán ráfogni hogy ők ilyenek :D


Nem tudom hogy ez milyen karakter, honnan van, lehet hogy eleve visszafele állnak neki a lemezei.

2019. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Művészi szabadság.
2019. jún. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!