Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Több helyen is láttam már és eléggé foglalkoztat: miért ábrázolják néha a hüllőket visszafele álló pikkelyekkel?

Igazából főleg sárkányoknál vettem észre, de inkább ide illik a kérdés, mint valamelyik fantasy-s témakörbe szerintem. Rendszeresen veszem észre, hogy művészek akár szobrokon, akár rajzokon visszafele ábrázolják a pikkelyeiket a lényeiknek, tehát a testtől “elálló” rész mutat a fej felé és a farok irányából erednek.

Lehet én vagyok figyelmetlen és a valóságban is így van, de annak szerintem nem sok értelme lenne, mert egyrészt nem áramvonalas, másrészt sokkal sérülékenyebbé tenné a hüllők bőrét.

Tehát van ennek bármi konkrét oka, vagy csak egyszerűen a művészek figyelmetlensége és szabadsága az oka?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hüllő, sárkány, pikkely, bőr

jún. 12. 11:07  Privát üzenet  

A válaszok
Mutatsz kérlek egy példát? Én még nem láttam hasonlót.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 12. 11:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

Ez most a legújabb, ami miatt eszembe jutott a kérdés. Ennek a hasán lévő lemezek állnak (szerintem) visszafelé.

# 2/4Időpont jún. 12. 11:34 Privát üzenet

Cuki :)

Szerintem itt a design miatt, mert szép háromszögben tud végződni az utolsó lemez (az a rész szem előtt van, a másik végét elrejti a feje) és lehet nem tudta megoldani szépen, ha jó irányban vannak a pikkelyek.

Sárkányoknál eléggé el lehet ereszteni a fantáziát, hogy például visszafele álljanak a pikkelyeik, mert - képzeletbeli állatok lévén - bárhogy meg lehet alkotni őket, aztán ráfogni hogy ők ilyenek :D

Nem tudom hogy ez milyen karakter, honnan van, lehet hogy eleve visszafele állnak neki a lemezei.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 12. 12:53 Privát üzenet
Művészi szabadság.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jún. 12. 14:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Régóta foglalkoztat egy mini-kígyófarm létesítése, de nem tudom hogy a kristályosított mérget kinek tudnám eladni. Egy gyógyszergyártó cég szerződéseket köt vajon pályakezdőkkel, vagy más lehetőség?
Romániába szeretnék utazni vonattal és magammal vinném kistestű (Bichon) kutyámat. Hogyan lehetséges? Az útlevél szükségességével tisztában vagyok, inkább a vonattal való...
Kis lakásba szeretnék első kutyát,21 éves egyetemista fiú, mit ajánlotok? Régóta foglalkoztat a téma, sokat utánaolvastam, most kezdtem a Kutyaiskola c. könyvet.
Ez csak egy elméleti kérdés, de foglalkoztat másik véleménye! Nem lenne jobb, ha a média többet foglalkozna a menhelyek ügyével?
Mi van, akkor ha pl a szűrő vagy a fűtő zárlatos lesz, mi történik a halacskákkal? Tudom, hogy hidegvérűek, de mégis foglalkoztat ez a kérdés.
Hogyan történik a kutyus elaltatása? Azonnal meghal, vagy szenved? Sajnos 16 éves a drága "társam", és egyre többet foglalkoztat ez a kérdés.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!